SPORTÖSSZEFOGLALÓ Véget ért a veretlenség

A fotón a Rája '94 versenyzői: Szóka Júlia, Palkovics Adél,Újvári Dorina, Longhi Nicolas, Burján Barnabás és Szabó Dávid (Fotó: Rája '94 ÚK)

Első vereségét szenvedte el az FC Ajka az NB III-as labdarúgó bajnokságban, ám a csapat így is tízpontos előnnyel áll a tabella élén.

Új bajnokság kezdődik

Az FC Ajka Nagykanizsán lépett pályára az NB III-as labdarúgó bajnokság legutóbbi játéknapján. A vendégek tavasszal is őrizték veretlenségüket, ám úgy tűnt, a csapat nem az őszi lendületes formáját hozza, kevésbé látványos támadójátékkal, több hibával futballozva szerezte a pontokat. A visszaesett teljesítmény Nagykanizsán vezetett az ajkaiak első vereségéhez a szezonban. A vendégek álmosan játszottak az első játékrészben, a hazaiak többször is betalálhattak volna, ám az ajkaiak ”csupán” egygólos hátránnyal mehettek a pihenőre. A folytatásban támadólag léptek fel Schindler Szabolcs tanítványai, mentek előre az egyenlítésért, de a kanizsai kontrák több veszélyt hordoztak magukban. A vendégeknek nem sikerült gólt szereznie, sőt a hazai kapusnak egyetlen védést sem kellett bemutatnia, így a vendéglátók mindhárom pontot otthon tartották. Az FC Ajka 19 veretlenül megvívott bajnoki mérkőzés után talált legyőzőre. Schindler Szabolcs elmondta, hogy a Nagykanizsa megérdemelt győzelmet aratott csapata felett, amely számára innentől új bajnokság kezdődik.

Ismét döntetlen

Az ötödik helyen álló Kristály a negyedik Tihanyt fogadta a megyei labdarúgó bajnokságban. A hazaiak kezdték jobban a találkozót, Szedlacsek lépett ki Szabó indításával, a kifutó hálóőr mellett elpöckölte a labdát, majd az üres kapuba passzolt. Az első félidő közepén büntetőhöz jutottak a vendégek, amelyet a sértett a kapufára lőtt, ám a kipattanónál egy Balaton-parti játékos eszmélt a leggyorsabban, és hét méterről megszerezte az egyenlítő találatot. A folytatásban keveset forogtak veszélyben a kapuk, inkább a küzdelem dominált. A második félidő sem hozott szép játékot, a felek leginkább ívelésekkel próbálkoztak. Krén megszerezte második sárgalapját, így a hazaiak az utolsó félórát emberhátrányban töltötték, ekkor szinte csak a védekezésre koncentráltak Sipos Tamás tanítványai, igaz a lefújás előtti percekben Móger centikkel fejelt a tihanyi kapu fölé, majd a ziccerben kilépő Szedlacseket érthetetlen okból szabálytalanság miatt állította meg a játékvezető sípja. Sipos Tamás a találkozót követően elmondta, hogy összességében elégedett az eredménnyel, bár csapata még emberhátrányban is közelebb állt a győzelemhez, mint a Tihany. A folytatás sem ígérkezik könnyűnek, hiszen a gárda a harmadik helyezett Úrkút otthonába látogat, az edző ennek ellenére abban bízik, hogy három ponttal távoznak a szomszédvári rangadóról.

Lecsúsztak a dobogóról

A SZESE volt a KK Ajka vendége a férfi kézilabda NB II. legutóbbi játéknapján. A nyolcadik helyezett győri fiatalok ellen nehezen lendült játékba a hazai csapat, ennek köszönhetően rendre a vendégek vezettek (6-7). Ezután zsinórban három gólt lőttek az ajkaiak, a győriek azonnal időt is kértek (9-7). A pillanatnyi szünet jót tett a Rába-parti csapatnak, most ők találtak be egymás után háromszor (9-10). A hazaiak játékát sok hiba jellemezte, így a vendégek előnyével zárult az első játékrész. A szünet után sem változott a játék képe, továbbra is kiegyenlített küzdelem zajlott (17-17). Az ajkaiak fontos büntetőket és helyzeteket hibáztak el, amit a győriek nagyszerűen használtak ki, ugyanis 20-19 után öt gólt szerezve eldöntötték a mérkőzést (19-24). Az enerváltan, pontatlanul játszó hazai csapat ellen megérdemelten nyertek a Rába-parti fiatalok. A vereséggel az ajkaiak lecsúsztak a dobogóról, de a hátrány nem behozhatatlan, hiszen a második Várpalota és a harmadik Veszprém csupán két ponttal előzi meg Poór Tamás tanítványait.

Nem volt szoros

A Röpisuli a Tata együttesét fogadta az NB II-es bajnokságban. A korábbi találkozók kiélezett csatákat hoztak a felek között, de ezúttal szettveszteség nélküli siker koronázta a lányok egész heti munkáját. Varga Péter edző több poszton is cserélt mérkőzés közben, és ezúttal ez jót tett a csapatnak, mert sikerült hullámvölgymentesen hozni a találkozót. Megérdemeltem örülhettek az ajkaiak, akiknek a bajnokság hátralévő részében céljuk bebizonyítani, hogy helyük van a csoport élmezőnyében.

Egy tucat érem

23. alkalommal rendezték Miskolcon a Víz Világnapja Nemzetközi úszóversenyt, amelyen hat fővel vett részt a Rája ’94 Úszóklub. A kis csapat összesen tizenkét érmet szerzett, amelyből hat arany, három ezüst és bronz lett. Szabó Dávid 1500 méter gyorson, 400 méter vegyesen első, 200 méter háton második, 200 méter vegyesen harmadik lett. Palkovics Adél 200 méter vegyesen, 200 méter gyorson és 200 méter pillangón aranyat, 200 méter háton bronzot szerzett. Szóka Júlia 400 méter vegyesen elsőként, 200 méter háton másodikként ért célba. Újvári Dorina 100 méter mellen ezüstöt, 200 méter háton pedig bronzérmet vehetett át. A versenyzők felkészültségét jól tükrözi, hogy 1500 gyorson Szabó Dávid, 400 vegyesen Szóka Júlia és Szabó Dávid is az abszolút legjobb idővel nyerték a versenyt. Az érmek mellett pedig szép egyéni csúcsok is születtek.