Szerdán két gólos győzelem, szombaton két gólos vereség

Fotó: Gyarmati

Aktív napokon van túl az FC Ajka labdarúgó csapata, szerdán a Mosonmagyaróvárral küzdött meg, majd szombaton a Pécset fogadta.

MTE 1904 Sporttelep, 200 néző. V.: Horváth T.

Mosonmagyaróvár: Heinrich – Simita, Papp Sz. Czingráber, Deák I., Horváth K. – Csóka D. (Tullner P., 67.), Végső (Nagy P., a szünetben), Illés D., Szabó B. (Szalka D., a szünetben) – Pataki Z. (Takács T., a szünetben) Edző: Németh Zoltán

FC Ajka: Horváth D. – Szűcs K., Tar Zs., Görgényi D., Présinger – Vogyicska Bálint (Csizmadia Z., 76.), Berzsenyi (Zsolnai, 65.) – Gyuris (Antal G., 70.), Rabatin, Borsos F. (Sejben, 65.) – Gaál B. (Szarka Á., 76.) Edző: Jeney Gyula

Jól indította a meccset a bakonyi együttes. A második percben Présinger beadása után Vogyicska vette célba a kaput, lövését azonban Heinrich védeni tudta, de a kipattanót Rabatin vágta a hálóba, amire a hazaiak kapusa nem tudott reagálni, 0-1. Az ajkai dominancia továbbra is jelen volt a mérkőzésen, és a 14. percben újabb gólt eredményezett. Gaál Bálint érkezett jól a szélről érkező beadásra, és a védőjét megelőzve hat méterről a kapu bal alsó sarkába fejelt, 2-0. A 22. minutumban Vogyicska távoli lövésénél kellett résen lennie Heinrichnek. Az első félidő hajrájában még Gaál tornáztatta meg a hazai kapust, de az eredmény a szünetig nem változott. A második félidőre nagyot változtatott Németh vezetőedző a hazaiaknál, és hármas cserével próbálta meg orvosolni csapatának a játékát. A 48.percben az egykori ajkai játékos, Illés Dávid tesztelte Horváth Dániel képességeit. Az 52. játékpercben Csóka ütközött az ajkai kapussal, majd hosszasan kellett ápolni Horváthot. Az 59. minutumban Szalka laposan belőtt labdájára értek oda az ajkai védők, majd tisztáztak is a kapu előtt. A 65. percben Jeney Gyula frissített a csapaton, két játékos érkezett be a pályára. A 72. minutumban a hazaiakhoz frissen beállt játékos, Korbély célzott az ajkai kapuba, de lövése jócskán elszállt a kapu fölött. A 83. percben Zsolnai beadása szállt ígéretesen a kapu elé, azonban a bakonyiak nyári érkezője, Antal Gábor centikkel maradt le a labdáról. A hajrában ment előre a zöld- fehér együttes, de a hálót már nem zörgette meg többször. Az FC Ajka így megszerezte szezonbeli első győzelmét.

Pár nappal később az eddig veretlen, és még gólt sem kapó pécsieket fogadta Jeney Gyula csapata.

Ajka, 700 néző. V.: Káprály M.

Ajka: Horváth D. – Tóth G. (Szűcs K., a szünetben), Kenderes, Jagodics B. (Borsos, 58.), Csemer – Doncsecz (Rabatin, 58.), Zsolnai, Csizmadia Z., Babos B. (Antal, a szünetben) – Szarka Á. (Gaál B., 72.), Sejben. Edző: Jeney Gyula

Pécs: Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Pejovics, Majnovics – Terbe, Krausz – Bukovics (Bachesz, 79.), Hudák (Szeles, 70.), Harsányi (Szabó M., 58.) – Gyurkits (Tóth-Gábor, 79.). Edző: Weitner Ádám.

A találkozó elején nem feszültek túlságosan egymásnak a felek, a támadások javarészt a középpályán elhaltak. A 8. percben a pécsiek veszélyeztettek, de Hudák fejese célt tévesztett. A 17. minutumban Babos indította Szarkát, de az ajkai csatár lövése nem jelentett különösebb veszélyt a vendégek kapujára. A 21. játékpercben Babos gyenge passzára csapott le Harsányi a hazai tizenhatoson belül, majd sarkalt Hudák elé, akinek a lövését Horváth Dániel még hatástalanította, de Gyurkits ismétlésénél már tehetetlen volt a hálóőr, 0-1. A 36. percben Zsolnai vette észre a jobb szélen megiramodó Tóth Gergelyt, majd az ajkai védő ziccerbe is került, de a pécsi kapus Helesfay Donát védeni tudott. A félidőben kettős cserét eszközölt az Ajka trénere. Az 54. percben a frissen beállt Antal Gábor lódult meg a pécsi kapu felé, majd lövésre vállalkozott, ami jócskán a kapu fölé szállt 23 méterről. Alig egy perccel később Zsolnai kapott remek labdát, majd lőtt, de a próbálkozása az oldalhálóban kötött ki. A 66. minutumban Csemer ívelte be a labdát bal szélről, Szarka mellel átvette a játékszert, majd kapura tüzelt, de menteni tudtak a mecseki védők. A 68. percben jött a hideg zuhany, Szűcs hátra akarta passzolni a labdát az ajkai kapusnak, azonban nem nézte meg, hogy hol áll a társa, és a saját kapujába passzolt, 0-2. A 77. játékpercben Antal fektette el szépen az emberét jobb szélen, majd a beadására Gaál érkezett, aki a kapu mellé fejelt. A hajrába paprikássá vált a hangulat, előbb Csemer kapott sárga lapos figyelmeztetést a hazai oldalon, majd a vendégektől Bachesz sárgult be. Az utolsó percekben nem változott már a játék eredménye, így Weitner Ádám csapata három ponttal távozhatott a pályáról.

Jeney Gyula: – Megfogadtam, hogy erről a meccsről szakmailag semmit nem fogok mondani. Az ellenfél egyszer sem rúgott kapura, mi pedig rúgtunk magunknak két gólt. Ez a csapat ugyanaz, amelyik tavaly harmadik lett. Sok mindent át kell most gondolnom, meg kell keresnem azokat a játékosokat, akik bírják ezt a nyomást, mert rengeteg a rossz döntés és a ki nem kényszerített hiba.

Weitner Ádám: – Hat nappal ezelőtt Kazincbarcikáról indultunk és most Ajkán vagyunk. Nagyon nehéz meccseken vagyunk túl, önfeláldozóan és csapatként játszottunk és nagy öröm számomra, hogy megint nem kaptunk gólt. Van még hova fejlődnünk, sokat kell még dolgoznunk, de ezt óriási sikerként könyveljük el.