Szoros küzdelmekben maradtak alul kézilabda csapataink

Fotó: Kovács Ivett

A KK Ajka csapatai pont nélkül zárták az év első mérkőzéseit.

A Veszprém megyei férfi kézilabda bajnokság január 16-án indult újra, egy izgalmasnak ígérkező KK Ajka II. –Szombathelyi ESE mérkőzéssel. Mindkét csapat nagyon jól vette az akadályokat eddig, a Szombathely hat találkozójából hatot nyert, az Ajka pedig hatból ötöt, így jogosan várhattunk egy kiélezett mérkőzést.

A vendégeknél pályára lépett a 2010-es évek ikonikus magyar játékosa, a 16-szoros magyar bajnok, valamint 3-szoros Bajnokok Ligája döntős Iváncsik Gergő, aki 2000-től 2017-ig a magyar válogatott játékosa volt.

A találkozó hozta az előzetesen vártakat, és fej-fej mellett haladtak a gárdák, egyik fél sem tudott jelentős előnyt kiharcolni, de mégis az Ajka mehetett jobb szájízzel a szünetre, mivel 16-15-re nekik állt az eredmény. A folytatásban továbbra is hatalmas csatát vívtak egymással a felek. Hazai oldalon a 20 éves Csipszer Dániel szinte a hátán cipelte egyesületét, 12 gólt szerzett, de ez sem volt elég a pontszerzéshez.

KK Ajka II.- Szombathelyi ESE 28-29.

A visszavágó január 24-én lesz Szombathelyen.

Felnőtt női csapatunk is megkezdte a bajnoki szereplését január 17-én. Az ellenfél ezúttal az NB II. Észak-nyugati csoport 11. fordulójában a Pénzügyőr SE U22 csapata volt. A Pénzügyőr jó szezont futott eddig, mi se bizonyítja jobban, hogy kilenc mérkőzésen hatszor tudtak nyerni. Az ajkai alakulat is jó formában volt, ugyan ők csak öt mérkőzésen voltak túl a vírus miatt. Ezeken a találkozókon négyszer győztesként hagyhatták el a parkettát.

A vendég légkör nem érintette meg az ajkai lányokat. Az első félidőben szervezett játékot mutatva kétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre (13-15). A második játékrész azonban más játékot hozott, előbb a Pénzügyőr egalizálni tudott, majd meg is tudta fordítani a mérkőzést, amelyre a bakonyi együttes már nem tudott válaszolni. Pénzügyőr SE U22- KK Ajka 29-26.

Folytatás január 23-án, szombaton az Ajka Városi Sportcentrumban az eddig veretlen Komárom VSE ellen.