Szoros meccsen maradtak alul a férfi kézisek

Pénteken este a Kecskemét otthonába látogatott a kézilabda NB I/B-ben a Velky Péter vezette KK Ajka. A hazaiak kezdték jobban és lendületesebben a mérkőzést, rendre 2-3 góllal az ajkaiak előtt jártak (7-5). A félidő közepén már néggyel is vezettek a vendéglátók, amikor Tatai védéseinek is köszönhetően az ajkaiak 5-1-es szériát produkálva kiegyenlítették az állást (10-10). Ezt követően felváltva potyogtak a gólok, így a szünetben 13-13 szerepelt az eredményjelzőn. A második játékrészt a vendégek kezdték jobban, tíz perc után két gólos előnyt szereztek, de az emberelőnybe kerülő kecskemétiek megfordították az állást (45. perc, 21-19). Az ajkaiaknak újra sikerült egalizálni az eredményt, de a nagy akarattal és lelkesedéssel játszó KTE 1-2 gólos vezetése állandósult (25-23). Velky edző időkérése után a vendégek nagy hajrát nyitottak, Gyene révén 29- 28-ra felzárkóztak, de a vége előtt a hazaiak még büntetőhöz jutottak, amit értékesítettek és szertefoszlottak az ajkai remények. Ezen az estén a jobban küzdő Kecskemét otthon tartotta a pontokat a rengeteg hibával játszó KK Ajka ellen. Kecskemét-KK Ajka 30-28.

Forrás: KK Ajka