Taroltak az újoncok a Sziget Kupán

Népes ajkai tábor a versenyen (Fotó: Sun-Dome SE)

21 éremmel tértek haza a Sun-Dome SE karatékái a május közepén tartott Sziget Kupa országos karate versenyről, ahol 29 egyesület mintegy 450 versenyzője, 650 nevezést adott le.

A Tököli Városi Sportcsarnokban tartott rendezvényen az ajkai klub 24 versenyzővel képviselte településünket, köztük 16 újonc bizonyította rátermettségét. Mi sem bizonyítja jobban a felkészültségüket, mint hogy mindannyian éremmel a nyakukban zárták a programot.

Takács Miklós, a Sun-Dome SE elnöke elismerően nyilatkozott tanítványairól, hangsúlyozva, hogy mindenkinek hatalmas dicséret jár, hiszen szívét-lelkét odatéve küzdött. Kiemelte azt is, hogy a remek hangulatú megmérettetésen a legkisebbek és szüleik lelkesedése mindannyiukra átragadt, így a közös izgalmakon túl amolyan csapatépítésként is szolgált a verseny a családok és az egyesület között.

Biztosan sokat fogunk még róluk hallani… a felnövekvő (sport)generáció (Fotó: Sun-Dome SE)

Az ajkaiak három aranyéremmel, nyolc ezüstéremmel és tíz bronzéremmel gazdagították a gyűjteményüket. A dobogó legfelső fokára állhatott fel Kiss Viktória Alexandra, Kovács Áron és Rainiss Lara. Második helyen végzett Erdélyi Virág az U21-es korcsoportban, Gubicza Tamara, Keller Boldizsár gyerek 11 éves korcsoportban, Kovács Nimród, Rainiss Zsófia, Schreithofer Csillag Virág, Schreithofer Jázmin Boróka és Szlotta Blanka. Bronzérmet szerzett Gelencsér Fülöp Mátyás a 11 évesek között, Horváth Márton a 12 éves korcsoportban, Kovács Olivér, Marton Anna, Ménes Dáriusz, Nagy Lilla Anna, Rózsavölgyi Pál, Rózsavölgyi Patrik és Straub Nóra.