Tovább tart a lejtmenet

Ezúttal a Nyíregyháza bizonyult jobbnak az FC Ajkánál, a Merkantil Bank Liga 13. fordulójában.

Nyíregyháza Spartacus FC-FC Ajka 2-1 (0-1)

Balmazújváros, 600 néző. V.: Nagy Róbert (Varga Gábor, Márkus Péter)

Nyíregyháza: Dala – Rjasko, Alaxai (Novák Cs., 89.), Gengeliczki – Gresó (Pataki B., 77.), Tamás O., Kesztyűs (Sigér Á., 89.), Nagy B. – Nagy D., Géresi (Kovácsréti, 72.), Herjeczki (M. Ramos, a szünetben). Vezetőedző: Tímár Krisztián

Ajka: Szabados – Tóth G. (Horváth P., 81.), Tar, Jagodics B., Csemer – Görgényi (Gaál, 74.), Tajthy T. – Babos B., Zsolnai R. (Rabatin, 63.), Borsos F. (Sejben, 81.) – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

A jó formában lévő Nyíregyháza Balmazújvárosban fogadta, (a Szpari új otthona még nincs kész) az idén gyengén rajtoló Ajkát. A találkozó elején óvatoskodtak a felek, egyik csapat sem jutott el helyzetig. A 9. minutumban Gengeliczki és Szarka között alakult ki egy kis affér, a játékvezető sárga lappal figyelmeztette a feszült játékosokat. A 22. percben Géresi beadása szállt jól, azonban két nyíregyházi játékos is egymást zavarta, így nem jutottak el lövésig. A 29. játékpercben Csemer beadása rejtett magában némi veszélyt, azonban Gengeliczki időben kapcsolt, és szögletre mentett fejjel. A 37. minutumban ígéretes kontrát vezettek a hazaiak, azonban Herjceczki lövése a kapufáról pattant ki. A 41. percben egy szabadrúgás után tökéletes ütemben érkezett a labdára Borsos Filip, és fejjel továbbította a nyíregyházi hálóba, 0-1. Félidőre egy gólos vendég vezetéssel vonulhattak a felek. A második félidő elején hamar egyenlített a Szpari. Az 53. játékpercben Nagy Dominik készítette le a labdát Gresónak, akinek a lövésébe beleért egy ajkai védő, és úgy pattant a vendégek hálójába, 1-1. A Nyíregyháza megélénkült az egyenlítés után, és többet is birtokolta a labdát. A 70. minutumban egy kis kavarodás alakult ki az ajkai kapu előtt, amit a hazaiak támadója Myke Ramos ki is használt, és négy méterről lőtt Szabados kapujába, 2-1. A 77. percben Myke Ramos kellemetlenkedett ismét az ajkai kapu előtt, azonban elcselezte magát. A hajrára kanyarodva sem vett vissza a tempóból a Szpari, és a 85. percben Szabados mutatott be hatalmas védést Nagy Dominik lövésénél. Az utolsó percekben a zöld-fehérek nem tudtak betalálni, így zsinórban a kilencedik bajnoki mérkőzésüket is elvesztették.

Tímár Krisztián: – Egész héten azon dolgoztunk, hogy bebizonyítsuk, csak kisiklás volt a Vasas elleni találkozó. Az első félidőben meddő fölényben futballoztunk, kontrolláltuk ugyan a játékot, de a tizenhatoshoz érve nem voltunk elég hatékonyak. A második félidőben már nagyobb nyomás alá helyeztük a kaput, és fordítottunk. Átérezték a srácok, hogy nagyon fontos ez a mérkőzés. Szeretnénk ezen az úton maradni.

Schindler Szabolcs: – Nyolcvan percen át nagyon jól játszottunk, azt csinálta a csapat, amit megbeszéltünk. Ha így játszottunk volna korábban is, most nem itt tartanánk. Sajnos volt egy tízperces rövidzárlatunk, ami miatt elmaradt a pontszerzés. Nem tudtuk megszerezni a második gólt, amikor még vezettünk, és ez döntött. Egy győzelem nagyon sokat, nekünk az életet jelentené.