Veszprémben is nyert a KK Ajka

Március 27-én kora délután Veszprémben játszották a szezon rangadóját, ahol a második helyezett hazaiak fogadták az éllovas ajkaiakat.

A bajnoki arany sorsát befolyásoló találkozót a vendégek kezdték jobban, és nyolc perc után 6-2-re vezettek. A vendéglátók azonnal időt kértek, de ez sem zavarta meg a KK Ajka csapatát, állandósították 3-4 gólos előnyüket (9-12). A remekül védekező ajkaiak sorozatban három gólt lőttek, így már hat gólosra növelték a különbséget, amiből a szünetig csak egy gólt tudtak lefaragni a veszprémiek. A térfélcserét követően négy ajkai gólra csak kétszer válaszoltak a hazaiak, így már hét gólos előnyt mutatott a tábla (13-20). Ekkor a veszprémiek edzője újabb időkéréssel próbálkozott, ami után védekezésben és támadásban is (hét a hat elleni játék) taktikát váltott a KKFT csapata. A vendégek ezen időszakban több ziccert is hibáztak, aminek következtében a hazaiak feljebb zárkóztak (23-26).

Az utolsó percek roppant izgalmasan alakultak, 24-29 után a veszprémiek négyszer is betaláltak, miközben az ajkaiak gólképtelenek voltak, de így is sikerült minimális előnyt megőrizni a dudaszó pillanatáig. A sportszerű megyei rangadón, korrekt játékvezetés mellett, izgalmas csatában bravúros győzelmet aratott a KK Ajka, így már négy pontos előnnyel vezeti a tabellát a közvetlen riválisa előtt.

Veszprém KKFT U23 – KK Ajka 28-29.

Forrás: KK Ajka