Vigyázat! Csalók!

Ajkára is elért az a bűncselekmény típus, amely “unokázós csalás” elnevezéssel vonult be a köztudatba. A városban élő időskorút azonban nem sikerült megtéveszteni, az esetről értesítette a rendőrséget.

A módszer abból áll, hogy a csaló telefonon felhívja az idős személyt, majd elmondja, hozzátartozója megbízásából keresi őt, akit baleset vagy kár ért. A hozzátartozónak sürgősen pénzre van szüksége, de sem telefonálni, sem érte menni nem tud, ezért őt bízta meg azzal, hogy intézkedjen. A történet természetesen nem igaz, csalók akarják az idős értékeit, vagy pénzét megszerezni. Aki ilyen hívást kap, hogy ismeretlenek hozzátartozójára hivatkozva pénzt vagy értékeket kérnek, azonnal hívja a rendőrséget.

Országszerte sok idős válik bűncselekmények áldozatává, ugyanis kihasználják jó szándékukat, hiszékenységüket, valamint azt, hogy már nehezebben mozognak, rosszul látnak, vagy hallanak. A rendőrség a szépkorúaknak szánt kiadványban kéri, hogy legyenek óvatosak, ne engedjenek be idegent az udvarra, a lakásba, ne végeztessenek ismeretlenekkel ház körüli munkát. Ne vásároljanak házalóktól, és ne adjanak pénzt senkinek, akik a víz, villany vagy gázszolgáltatóra hivatkozva kérik. A szolgáltatók munkatársai nem vesznek át háznál készpénzt. Ha vásárolni mennek, csak annyi pénzt vigyenek magukkal, amennyire szükség van, a pénztárcát tartsák olyan helyen, ahonnan nem tudják idegenek észrevétlenül kivenni.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply