X-elt a KK Ajka a BFKA Balatonfüreddel

NBI/B,FÉRFI: KK AJKA – BFKA B.FÜRED U22   25-25(12-12)

Az ajkai csapat első hazai mérkőzésén a több NBI-es játékossal felálló megyei rivális BFKA csapatát fogadta. A találkozó kezdődobását Gaál Zsóka, a város kiváló sakkozója végezte el, aki fontos szerepet játszott abban,hogy az Ajkai Bányász csapata feljutott az NBI-be.

A találkozó elején felváltva potyogtak a gólok,majd 5-6 után a vendégek háromszor is betaláltak,így biztos előnyt szereztek(5-9) .A hazaiak edzője azonnal kihasználta időkérési lehetőségét,ami után sikerült egy gólra felzárkózniuk,sőt a félidő vége előtt megfordították az állást(12-11). Az utolsó perc is izgalmasan alakult:ugyanis az ajkaiak büntetőt hibáztak,amit a fürediek a dudaszó pillanatában szerzett góllal megbüntettek,így döntetlennel zárult a játékrész.

A folytatásban a hazaiak Laufer vezérletével  rendre két góllal megléptek,de a vendégeknek mindig sikerült az egyenlítés(17-17;20-20).A vendéglátóknál két meghatározó játékost (John,Márton) sérülés miatt le kellett cserélni Tréki edzőnek.A kapusok mindkét oldalon remek formában védtek,így nehéz volt megjósolni a mérkőzés kimenetelét8(53.perc:23-23). Az utolsó percekre még fokozódott a feszültség a pályán:24-23 után fordított a BFKA,majd 25-25-nél az ajkaiak támadhattak a győzelemért,de már csak egy időn túli szabaddobásra futotta,amiből nem született gól.A fordulatokban és izgalmakban gazdag roppant sportszerű megyei rangadón igazságos döntetlen született.

IFJÚSÁGIAK,FIÚK:KK AJKA – ÉLES KISE  30-34(15-17)

SERDÜLŐK: KK AJKA- ESZTERGOMI VITÉZEK 28-26(12-13)

MEGYEI BAJNOKSÁG NEMESVÁMOS – KK AJKA II. 31-25(12-12)