SPORTÖSSZEFOGLALÓ Gyenge játék, három gól

Fotó: Györkös

Az FC Ajka és KK Ajka is megyei rangadót nyert a hétvégén, míg a Kristály szenvedett Fűzfőn.

Rossz, de eredményes játék

A listavezető FC Ajka megyei rangadón fogadta az ötödik helyezett Pápát az NB III-as labdarúgó bajnokságban. Tapogatózó játékkal indult a találkozó, az első komoly helyzet a 18. percben adódott a hazaiak előtt, igaz ebből gól is született, hiszen Nagy K. magabiztosan értékesítette a kezezés miatt megítélt büntetőt. Ráadásul a pápaiak játékosa második sárgalapját is megkapta az eset kapcsán, így bő negyedóra elteltével megfogyatkoztak a vendégek. A hazaiak irányították a mérkőzést, de igazán nagy nyomást nem tudtak helyezni ellenfelükre. Az első félidőben több gól nem esett, és a második félidőben is sok hibával futballoztak Schindler Szabolcs tanítványai. Egy óra elteltével ébresztőt kiabáltak a hazai szurkolók, akik ezúttal is szép számban, csaknem ezren látogattak ki az összecsapásra. Az utolsó negyedórára pörgött fel kissé a hazai alakulat, előbb Pavlitzky lőtt kapufát, majd a kitámadó vendégeket lekontrázva Harsányi beadását Oláh váltotta gólra. A hosszabbításban Pákai fejelt a hálóba egy szögletet követően, így végül magabiztos haza győzelem született. Schindler Szabolcs a találkozót követően elmondta, hogy a szezon legrosszabb játékát látta csapatától, amely azonban így is képes volt három gólt szerezni.

This slideshow requires JavaScript.

Gólparádé és egy pont

Megkezdődtek a megyei labdarúgó bajnokság tavaszi küzdelmei. A Kristály Balatonfűzfőre látogatott a tavaszi nyitányon. A vendégek gyorsan vezetéshez jutottak, Ambrus az alapvonalról gurított vissza Hauser T. elé, aki nyolc méterről a hosszú sarokba lőtt. Egy szögletet követően egyenlítettek a hazaiak, majd Tisonyai beadását egy fűzfői védővágta a léc alá, így újra az ajkaiaknál volt az előny. Egy labdavesztést követően gyors kontrából ismét egyenlített a vendéglátó, sőt egy oldalsó szabadrúgást követően a vezetést is átvette. A félidő hajrájában sikerült az egyenlítés, egy bedobást követően a fűzfői védő röviden fejelte ki a labdát, Szélessy pedig az ötös sarkáról belsőzött a hosszú felső sarokba. Közönségszórakoztató, semleges nézőnek kifejezetten élvezetes mérkőzést vívott a két csapat. Az edzők persze nem így élték meg a találkozót, hiszen a felek rengeteg hibával játszottak, Sipos Tamás már az első játékrészben cserélt is, ám a játék képe így sem változott. A második játékrészben ismét a Kristály került előnybe, Kungl húzott a jobb oldalon, beadását Szedlacsek öt méterről pofozta a hálóba. A hajrában azonban ismét egalizált a FAK, a vendég védők és a kapus nem értették meg egymást, a szemfüles hazai támadó pedig a hosszú sarokba fejelt. A fűzfőiek végig nagy akarással játszottak, aminek köszönhetően egy pontot otthon tartottak a sok hibával futballozó vendégek ellen. Sipos Tamás elmondta, a gyenge teljesítmény ellenére is gólokkal kellett volna nyerniük a találkozót. A tréner szerint súlyos egyéni hibák miatt háromszor is rögzített helyzetből kaptak gólt, ez vezetett a pontvesztéshez.

Szorosan alakult

Hét csapattal rendezték meg a hagyományos öregfiúk teremtornát, ahol a résztvevők két csoportban küzdöttek meg egymással. Az első két helyezett jutott a döntőbe, ahol rendkívül izgalmasan alakultak a mérkőzések, hiszen mindhárom dobogós hat ponttal végzett, így köztük csak a gólkülönbség döntött, ezúttal a Drink Team javára. A torna legjobb kapusa is ebből a csapatból került ki, Szép Tamás személyében. A legjobb játékos Gombosi Károly (Ajkai Bányász) lett, míg a legtöbb gólt Vető Balázs (Old Boys Pápa) szerezte, ő tízszer zörgette meg az ellenfelek hálóját.

Szomszédvári győzelem

A KK Ajka a Várpalotát fogadta a férfi kézilabda NB II-ben.  A szomszédváriak rangadója remek hangulatban kezdődött, palotáról közel nyolcvan szurkoló kísérte el a vendégeket. Poór Tamást, a hazaiak edzőjét múlt heti kiállítását követően három meccsre tiltotta el a szövetség, így ő csak a lelátóról figyelhette a találkozót. A dobogós helyekért küzdő csapatok mérkőzését az ajkaiak kezdték jobban, a hetedik percben 4-1-re vezettek. Ezután tíz percig nem lőtt gólt a hazai gárda, amit a palotaiak kihasználtak (4-5). A feszült, izgalmas hangulatban több kiállítás is borzolta a kedélyeket, sokszor játszottak emberelőnyben a csapatok. A félidő végéig kiegyenlített játék folyt, a vendégek tudtak minimális előnyt kiharcolni a pihenőre. A második játékrész közepéig tartott az izgalmas küzdelem, felváltva vezettek a csapatok (15-14). Ekkor a hazai kapuban Horváth ”lehúzta a rolót”, amit elől sikeresen kihasználtak a zöldmezesek (19-14). A vendégek időt is kértek, de ez nem zavarta meg a lelkes közönsége által bíztatott, nagy szívvel küzdő Ajkát (21-16). A végjátékban már nem engedte közelebb ellenfelét a hazai csapat, így a szurkolók felállva tapsolták végig az utolsó perceket, majd joggal zúgott a „Szép volt fiúk!” a lefújás után. A kiváló hangulatú megyei rangadót második félidőben nyújtott fegyelmezett védekezésének és nagyszerű játékának köszönhetően megérdemelten nyerte meg a hazai csapat.

Érthetetlen visszaesés

A szombathelyi egyetemisták sérülésekkel sújtott csapata ellen idegenben lépett pályára a Röpisuli SE Ajka, akiknek a kispadja szintén elég rövid volt ezen a játéknapon. Az első két játékrészben a hazai csapat rendkívül fiatal egysége nem találta a helyét a pályán és úgy tűnt, egyértelmű vendég siker születik (0-2). A harmadik játszma elején ötpontos előnyre tettek szert a vasiak, de az Ajka mindig zárkózni tudott, igaz ez sok energiájába került. Az eredményes támadások a centerposzton születtek a vendégeknél, a széleken leginkább ejtésekkel próbálkoztak az ajkaiak.  A mérkőzés második felében viszont már kellettek volna a szélütők erőteljesebb megoldásai, és a pontosabb nyitásfogadás. Ezek hiányában a Szombathely termelte a pontokat, amelynek a sáncmunkája is összeállt és egalizált. Az ajkaiak teljesítménye hullámzó volt, próbálták a lépést tartani a hazaiakkal, de az egyes játékhelyek nem osztoztak egyenlő arányban a terheken, ezzel kiszorított helyzetbe hozták magukat a vendégek. A pontatlan védekezés és a szélső, átütő erejű támadások hiányát nagyon megérezte az ajkai csapat. A döntő szett a végletekig kiélezetten alakult, de végül 15-13-ra sikerült megnyernie a vasi fiataloknak, és ezzel 3-2-re diadalmaskodtak a mérkőzésen.

Óriási küzdelem

Nagyberkiben rendezték a XI. Szalacska Kupát. Márton Tibor, a Boxer SE fiatal sportolója a döntőben a válogatott Kocsola Richárddal találkozott. Az első menet a papírformának megfelelően alakult, az esélyesebb ellenfél fölényében telt. A szünetben Horváth Tibor edző változtatott a taktikán, amit Tibi betartott, így a második menetet már ő nyerte. Következett a döntő menet, ahol a felek nagy csatát vívtak egymással, végül óriási küzdelemben osztott pontozással Márton Tibor lett a győztes.

A dobogó felső fokán Márton Tibor, előtte edzője, Horváth Tibor (Fotó: Boxer SE)

Érmek az első versenyről

Az ajkai Bakonyi Tájfutó Klub versenyzői Zalaegerszegen álltak rajthoz idén először, ahol 24 kategóriában mintegy 150 fő indult. Kategória győztes lett Országi Sára, Ládi János, a dobogó második fokára pedig Országi Anna és Pegán Róbert állhatott. Országi Máté a harmadik helyen végzett.