Vendégként aratott sikert kosárlabda csapatunk

Budaörsön lépett pályára női felnőtt kosárlabda csapatunk a hétvégén. Az NB I/B. csoportjába frissen feljutó Radobasket volt az ajkaiak ellenfele a 4. fordulóban.

Jól kezdődött a mérkőzés, folyamatosan sikerült a tempót diktálnia Rónaszéki Szilvia csapatának. A hazaiak egyéb háttérben zajló problémák miatt nehezen tudtak fókuszálni a mérkőzésre. Az első negyed végén 17-20-ra álltak a felek.

A második negyed ajkai büntetőkkel kezdődött, először Shirian, majd Abaházy értékesítette őket. A negyed közepéig sikerült tartani a lépést a hazaiaknak, majd egy csapásra az Ajka teljesített jobban és lehengerlően, ami az eredményen is meglátszott. Félidőre 13 pontos különbséggel vonulhattak a csapatok.

A harmadik játékrész egy pontszegény összecsapást hozott, 10 perc alatt a hazaiak csupán 8 pontot tudtak szerezni, a Veszprém megyeiek ennél 10-el többet.

Az utolsó negyedben szép és korrekt játékot láthattunk, ahol kiegyenlített volt a párharc, de az első három negyedben összeszedett hátrányát nem tudta ledolgozni már a Radobasket. Radobasket-Ajka 48-76.

Hazai edző nyilatkozata – Radovics József: Sajnos a mérkőzés napján több tragédia is érte csapatunkat, az egyik játékosunk közvetlenül a mérkőzés előtt karambolozott sajnos. Ezek a történések sajnos rányomták a bélyeget a csapat teljesítményére, nem tudtunk lelkileg megbirkózni velük. Természetesen ez nem mentesít minket az alól, hogy nagyon rosszul dobtunk. Gratulálunk az Ajkának a győzelemhez.

Vendég edző nyilatkozata – Rónaszéki Szilvia: Örülök, hogy amiket idáig gyakoroltunk, azt viszont láthattam a pályán, de van még mit gyakorolnunk. Nagyon sok az eladott labdánk, amit hetek óta nem tudunk mérsékelni, ezen még javítanunk kell a következő mérkőzésig. Örülök, hogy nyertünk, és többen is 10 dobott pont fölé tudtak érni a mai mérkőzésen.