Aranyeső a Sun-Dome egyesületben

Tovább gyarapították gazdag éremgyűjteményüket 2014-ben a Sun-Dome shotokan karate egyesület tagjai.

Mint Takács Miklós edzőtől megtudtuk, a nemzetközi Szentgrót kupán Zalaszentgróton ugyan csak 36 versenyzővel vettek részt, annak ellenére 39 arany, 16 ezüst, és 31 bronz érmet szerezve 121 ponttal megnyerték a csapatversenyt. Tóth Tamara két arany és egy ezüst éremmel a legeredményesebb női versenyző lett, Morvai Szabolcs pedig négy aranyéremmel a legeredményesebb férfi versenyző díját érdemelte ki.

A következő jelentős esemény április közepén az ajkai Sun-Dome kupa volt. Az ajkaiak ismét taroltak, jelentős  fölénnyel nyerték a csapatversenyt, 31 arany, 34 ezüst, 24 bronz érmet  szereztek. A legeredményesebb versenyzők mindegyikét is ők adták, a férfiaknál Loránd Attila, a nőknél Fábián Elisa, a leányoknál Szalay Berta, a fiúknál Horváth Martin bizonyult a legjobbnak.A Kartalon rendezett Galga-SZAC Kupát hat ország, Magyarország, Anglia, Írország, Románia, Olaszország, Csehország 23 klubjának részvételével rendezték meg. A Sun-Dome Sportegyesület hozta a formáját, az éremtáblázaton 11 arany, 9 ezüst, 8 bronz éremmel második helyen végeztek a házigazda SZAC csapata mögött. A következő versenyen, a Haru Kupán Zalaegerszegen kilenc versenyzővel 3 arany 6 ezüst 3 bronzéremmel nagyon jó napot zártak. A nemzetközi versenyeken is hozták a formájukat a sportolók. Az FSD Hungary csapata rendkívül eredményesen szerepelt a Veronai WUKF Európa Bajnokságon. Huszonhét szövetség csaknem 1600 versenyzője vett részt ezen a rendkívüli színvonalas versenyen. Kilenc versenyző képviselte a magyar szövetséget. Arany érmes lett Fábián Elisa és Férheczli Dávid. Szczecinbe 14 sportolóval utaztak, és négy arany, négy ezüst és 12 bronz éremmel tértek haza. A versenyen harminchat ország 57 szövetsége, és 1300 versenyzője mérte össze a tudását. Az Almádi kupán húsznál több aranyat nyertek és elhozták a csapatkupát is. A legjobb női versenyzőnek választott Pintér Éva szintén a Sun-Dome tagja. Pakson a 2014. évi Ippon Shobu Magyar Bajnokságra 35 klub 264 versenyzője 441 nevezése érkezett be. Az minden idők legjobb teljesítményét nyújtva, 6 arany, 2 ezüst, 1 bronz érmet szereztek. Czendrei Luca kata és kumite arany érem, TóthTamara, Kálmán László, Kovács Marcell,  Férheczli Dávid kumite arany érem, Németh Balázs kata ezüst érem, kumite bronz érem, Fábián Elisa kumite ezüst érem tulajdonosaként tért haza. Az év végén szervezett Veszprém kupára 14 sportegyesület 180 versenyzője érkezett az ország minden pontjáról. Ajka csapata 35 versenyzővel állt tatamira és csapat összesítésben megszerezte a győzelmet 16 arany, 15 ezüst és 15 bronz éremmel. A legeredményesebb 14 év alatti férfi versenyző különdíjat is elhozták, azt Kálmán László érdemelte ki.