Az új vásártérről is döntés született (videóval)

Rendkívüli ülést tartott január 15-én az önkormányzat képviselő-testülete. Az ülés összehívását az Állami Számvevőszék vizsgálata kapcsán elfogadott önkormányzati intézkedési terv indokolta.

Az Állami Számvevőszéknek megküldött Intézkedési Terv módosításával kapcsolatban dr. Jáger László címzetes főjegyző képviselői kérdésre elmondta, az ÁSZ-nak az önkormányzat pénzügyi helyzetére vonatkozó értékelése a 2011-2013. közötti időszakra vonatkozik, amikor valamennyi önkormányzatot az alulfinanszírozottság és az eladósodottság jellemezte. Az adósságkonszolidáció ezt a helyzetet 2013-ban rendezte. 2013. után egyetlen önkormányzat sem tervezheti hiánnyal a költségvetését, tehát igazából 2014. január 1-je után az ÁSZ-nak semmiféle megállapítása nem volt, és nem is lehetett egy korábbi vizsgálat kapcsán. A főjegyző hangsúlyozta, hogy az önkormányzat a tavalyi évet nem hiánnyal zárta, hanem nullszaldósan. A gazdasági társaságok vonatkozásában a Primer Kft. gazdálkodását vizsgálta az Állami Számvevőszék. A gazdálkodás szabályozottságát megfelelőnek ítélte, de nyilvánvalóan voltak megállapításai a kinnlevőség-állományra vonatkozóan. Dr. Jáger László szerint az önkormányzat gazdasági társaságainak a működése jelenleg is megfelelőképpen kontrollált, ezt a tulajdonosi jogokat gyakorló képviselő-testület tagjai is jól tudják, hiszen a gazdasági társaságok beszámolói, valamint üzleti tervei minden egyes esetben ide kerülnek a képviselő-testület elé. A tulajdonosi ellenőrzés már a felügyelőbizottság tekintetében is megtörténik, illetve a társaságok döntő többsége könyvvizsgálatra kötelezett, így az ellenőrzés megfelelő módon megvalósul, egyéb más átvilágítási tevékenységre nincs szükség. A jegyző kiemelte továbbá, hogy a képviselők felelőssége abban is megnyilvánul, hogy az önkormányzatot érintően valós információk kerüljenek ki a köztudatba. Schwartz Béla polgármester és Utassy István önkormányzati képviselő mindezekkel kapcsolatban bírálta a Veszprém Megyei Naplót, amely azt írta, hogy szabálytalanságok sorozatát tárták fel az ajkai önkormányzatnál. A polgármester úgy fogalmazott, a cikk tartalma és a címe nagyon különbözik egymástól, majd a képviselők felelősségé kapcsán felszólította Fülöp Zoltán önkormányzati képviselőt, hogy tételesen vezesse le, hogyan számította ki azt a kilencszázmillió forintot, amit önkormányzati hiányként emlegetett.

Az Intézkedési Terv módosításának egyhangú támogatása mellett a képviselők az Új Vásártér Kft. megalapításáról, valamint a felügyelő-bizottsági tagok visszahívásáról és megválasztásáról is döntöttek, továbbá felülvizsgálták az önkormányzat és a Roma Nemzetiségi valamint a Német Nemzetiségi Önkormányzat között a gazdálkodási-pénzügyi feladatok ellátására létrejött megállapodásokat.

Az Új Vásártér Kft. megalapításával kapcsolatban elhangzott, hogy az önkormányzat a saját forrás mellett pályázati forrás felhasználásával szeretné megvalósítani a piac kiépítését, illetve kereskedők jelentkezését is várják, akik üzletet bérelnének a piac területén, így elképzelhető, hogy sor kerül magántőke bevonására is. Az iparcikkpiac áttelepítését a Fidesz-KDNP frakció is támogatja, azonban úgy látják, hogy a termelői piacra a belvárosban is szükség van, ezért az ellenzék négy tagja tartózkodott a szavazásnál. A jegyző tájékoztatása szerint a jelenlegi Vásárcsarnok épülete a Polus Coop Zrt. tulajdonát képezi, amelynek megvan a lehetősége az épületen belüli termelői piac fenntartására a jövőben is, tehát a termelői piac ugyanúgy működhet tovább, mint korábban.

A felügyelő-bizottsági tagok visszahívásáról és megválasztásáról szóló döntésnél szintén tartózkodott az ellenzék, frakcióvezetőjük szerint nem a személyeket, hanem az egyeztetés hiányát kifogásolták.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply