Bravúros ajkai győzelem a Békés ellen

A KK Ajka hazai pályán fogadta a kézilabda NB I/B-ben a Békési FKC-t. Mindkét csapat roppant fegyelmezetten kezdte a mérkőzést, a védelmek és a kapusok is nagyszerűen teljesítettek, ennek köszönhetően kevés gólt láthattak a nézők (13. perc: 4-4). Ezt követően a vendégek 2-3 gólos vezetése állandósult, a hazaiak támadójátékába több hiba is csúszott, ezért Velky mester időt kért. A félidő hátralévő részében nem tudott közelebb zárkózni az Ajka, sőt a vendégek négy gólos előnnyel zárták az első harminc percet. A fordulást követően sem változott a játék képe, biztosan őrizte előnyét a Békés, a hazaiak nehezen találtak rést a vendégek falán (43. perc: 13-18). Az ajkaiak időkérése sem zökkentette ki a vendégeket a játék ritmusából, akik Mezei góljaival tartották a különbséget. A záró szakasz roppant izgalmasan alakult, Baracskai a kapuban "lehúzta a rolót", elől pedig John és Ernei vezérletével kiegyenlített a hazai csapat, majd négy másodperccel a vége előtt Ernei megszerezte a győztes találatot. KK Ajka-Békési FKC 23-22 (9-13)

Forrás: KK Ajka