Bravúros fordítás, valamint fájó egy gólos vereség a kéziseknél

Felemásan alakult kézilabdacsapataink számára a legutóbbi forduló.

A felnőtt női NB II. Észak-nyugat csoportjában hétközben, valamint hétvégén is jelenése volt a KK Ajkának. Január 26-án a Győri Audi ETO KC U22 ellen léptek pályára az ajkai lányok, ahol egy elképesztően kiélezett mérkőzésen egy gólos vereséget szenvedett Huszti Ambrus csapata. Négy nappal később már hazai környezetben léphettek pályára a zöld-fehérek igaz, ahogy eddig, zárt kapuk mögött. Az ellenfél ezúttal a SZESE Győr csapata volt. A találkozót az Ajka kezdte jobban, határozott és fegyelmezett játéknak köszönhetően nagyobb előnnyel mehettek szünetre a Győrrel szemben (16-11). A második játékrészben valahogy nem érezte a mérkőzést az Ajka, átvette a domináns szerepet a Győr. Előbb egyenlíteni tudtak, majd átvették a vezetést is, amire válaszolni idő hiányában már nem tudtak a hazaiak. KK Ajka- SZESE Győr 24-25.

Január 31-én a Veszprém megyei felnőtt férfi bajnokság 10. fordulójában a KK Ajka II. csapata Várpalotára látogatott a Gál Gyula Sportcsarnokba, ahol az Ősi Andreotti SE-vel mérkőztek. Az Ajka a hatodik, az Ősi pedig az ötödik győzelmére készült a mérkőzést megelőzően. Jobban indult az összecsapás a hazaiak javára, hamar tetemesebb előnyt tudtak kiharcolni, amit az első félidő végéig meg is őriztek. Pihenőre 15-11-el vonulhattak a felek. A második játékrészben egy teljesen új Ajkát láthattunk. Kimért, precíz játékkal rukkoltak elő a srácok, aminek meg is lett a gyümölcse. A hazaiak csupán nyolc alkalommal tudták megzörgetni az ajkai hálót, a vendégek pedig 19-szer a hazait. Ami azt jelentette, hogy a négy gólos hátrányt ledolgozva, 23-30-ra nyert a KK Ajka II. vendégként Várpalotán.