Diákok karanténban – A tanulmányi kirándulás is elmarad…

A hetedikes Lucának hiányoznak az osztálytársai (Fotó: Györkös)

Testnevelésből és énekből is kapunk feladatot, és már dolgozatot is adtunk be online – mutatta laptopján a dokumentumokat Szerető Luca. A veszélyhelyzet miatt a diákok március 16-a óta otthon tanulnak a digitális oktatás keretében. A tantermi oktatás felfüggesztése váratlanul jött, pénteken este született a kormányzati döntés arról. Hétfőn reggel minden diák az iskolapad helyett számítógépe előtt ülve várta az információkat.  A Fekete István-Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium 7.b osztályosa otthon is szorgalmasan tanul, de hiányzik neki az iskola.

Először a barátnők, a szünetekben a beszélgetés és a nevetés, majd a tanárok és az iskolai légkör kezdett hiányozni a diáknak. Luca elmondta, könnyebb volt a tanteremben tanulni, mert ha valamit nem értett, azonnal megkérdezhette. Az online oktatásban is van lehetőség kérdezni, de ez bonyolultabb. A diákok az órarendjük szerint kapják a feladatokat, és a tanár által megadott időpontig vissza kell küldeniük a megoldást. Ez történhet a kitöltött feladatlap visszajuttatásával, de ha a füzetben kell dolgozniuk, akkor lefotózzák a kész feladatot és azt küldik tovább. Annyi idő mindig van, hogy a tankönyvben vagy más forrásból megkeressék a helyes választ – tudjuk meg a hetedikes lánytól.

Testnevelésből videón kapnak otthon is elvégezhető gyakorlatokat. Az osztálytársakkal messengeren tartják a kapcsolatot. Azt nagyon sajnálják, hogy az osztálykirándulásuk is elmarad a tanév végén, bár osztályfőnökük ígéretet tett, hogy nyolcadikban bepótolják. Tihanyba mentek volna, az Apátságba, majd a levendula ültetvényre, utána pedig a Balatonhoz bobozni. Sajnálják a nyolcadikosokat, akiknek még a ballagásuk is bizonytalan.

Luca édesanyja, Gödri Beáta elmondta, már szülői értekezletet is tartottak online. A szülők már megszokták, hogy elektronikus úton tartják az iskolával a kapcsolatot, ahol az osztályt is megnézhetik, valamint azt is, hogy mi az aktuális házi feladat. Beáta szerint jó, hogy a mai iskolások már magabiztosan mozognak az online térben, így könnyebb megoldani a veszélyhelyzetben a tanulást. Néhány évtizede az ellenőrzés és a számonkérés iskolán kívül megoldhatatlan lett volna.

A diákok szeretnék, ha a tanév végén vissza tudnának ülni az iskolapadba, hogy a nyári szünet előtt még együtt lehessenek.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply