Drámai fordulat a véghajrában

A Merkantil Bank Liga 16. fordulójában az FC Ajka csapata fogadta a Soroksári SC-t. A két egyesület tizedjére csaphatott össze egymással. Eddig három ajkai, illetve három soroksári siker született, valamint háromszor pontosztozkodás lett a vége.

Az első komolyabb lehetőség Gaál Bálint előtt adódott a 14. percben, azonban lövése centikkel kerülte el Varga kapuját. A 26. percben Présinger adta be remekül a labdát, azonban Szarkát nagyon jól fogták a vendég védők. A 39. percben megtört a jég. Gaál Bálint szerzett erőszakosan labdát, majd kapura törhetett, és ziccerben nem rontott, 1-0. A találat után Lipcsei Péter kapott sárgalapos figyelmeztetést, hiszen a kispadról reklamált egy ajkai szabálytalanságot. A félidőre 1-0-s eredménnyel mehettek a csapatok. Az első játékrészben határozottabban és jobban játszott a zöld-fehér csapat.

Az 55. percben 17 méterről rúghatott szabadrúgást Gaál, azonban lövése nem sokkal húzott el a kapu baloldala mellett. A 62. percben Présinger próbálkozott bal lábbal, azonban ez a lövés is elhaladt a kapu mellett. A 74. percben nagy meglepetésre kiegyenlített a Soroksár. Magyari kapott jó átadást a 16-os vonalán, majd átemelte a kapus felett és Lovrencsics piszkálta be a gólvonalról a hálóba a játékszert, 1-1. A hajrában a frissen beállt Dragóner akár el is dönthette volna a mérkőzést, de egy erősen véleményes szituációban a játékvezető kirúgást ítélt. A 93. percben szabadrúgáshoz jutott a Sori. Lőrinczy lövése megpattant a sorfalon, a játékszer kipattant a kapufáról, Kovác Alan pedig öt méterről a hálóba fejelt, 1-2. Drámai végjáték után a Soroksáré lett a három pont. FC Ajka – Soroksári SC 1-2.

Kis Károly: – ,,Magas” színvonalú játékvezetés mellett szenvedtünk vereséget, ha most elmondanám amit gondolok, százötven évre tiltanának el. Gratulálok a Soroksárnak.

Lipcsei Péter: – Nagyon jó csapattól vittük el a három pontot, harcosságból jelesre vizsgáztak játékosaim. Nyilván voltak az első és a második félidőben is pontatlanságok, de boldogok vagyunk, a mi helyzetünkben nagyon kellett ez a győzelem.