Egyből bizonyítani kell a bajnokságban

Fotó: Györkös

Dupla győzelemmel kezdte a Dunántúli Vízilabda Liga Ifjúsági Bajnokságát a Cápa Vízilabda Klub csapata a Kristályfürdőben október 20-án, ahol a Velence és Balatonfűzfő kollektívája sem bírt az ajkai pólósok gyilkos tempójával. Öt méteresekből és akciógólokból sem volt hiány a meccseken.

Végig vezetve nyerték meg az első forduló mindkét meccsét a Cápák, holott a Velencei-tavi Úszó és Vízilabda Egyesülettel most találkoztak először „élesben”, míg a Balaton Vízilabda Klub csapatát már jól ismerték. Ám ez nem, hogy elbizonytalanította volna a srácokat, inkább fellelkesítette, amit a szépen értékesített akciógólok és labdaszerzések is alátámasztottak.

A Velence ellen az első negyedet 4:0-ra hozták, a félidőig becsúszott ugyan két vendéggól, így 8:2-nél váltottak térfelet a csapatok. A harmadik negyedben ismét magasabb tempóra kapcsoltak az ajkaiak, így 13:4-ig kúszott fel az eredményjelző számlálója. Kaszás Barnabás, a Cápák kapusa jelentősen megnehezítette az ellenfél dolgát, védett akciólövést és ötméterest egyaránt, ami nagyarányú győzelemhez segítette a hazai kollektívát (19:5).

A második mérkőzésen már több volt a hiba a Balatonfűzfővel szemben, a csapatok eleinte nem bírtak egymással. Bár ez annak is lehet a következménye, hogy gyakran játszanak edzőmeccset, így ismerik a másik szinte minden taktikai húzását. Az első percek ide-oda úszva teltek a medencében, próbálkozás mindkét részről akadt azért. A negyed 1:2-es eredménnyel zárult az Ajka javára. A második játékrészben felpörögtek a Cápák, plusz négy találattal hengerelve le a Balaton-partiakat. (1:6). A harmadik negyedben ismét csak ajkai találatok estek (1:9), így már biztosnak tűnt a 3 pont sorsa, amit a fináléban sikerült is megtartani, a meccs 4:11-re végződött.

A lelkes nézőközönség folyamatosan zúgó tapssal jutalmazta a Cápák teljesítményét. A csapat jelenleg a Kanizsával együtt 6-6 ponttal vezeti a tabellát.

– Voltak hiányosságok, ennek ellenére mindkét meccset magabiztosan, végig vezetve hozták a srácok. Ennek örülni kell, hiszen ez hat pontot jelent, de a hibákat ki kell javítani, főleg, hogy idéntől másként történik a bajnokság lebonyolítása, mint korábban. Eddig alapszakasz és rájátszás volt, ahol az első meccsek alkalmasnak bizonyultak a belerázódásra, most erre nincs idő, mert liga jelleggel körmérkőzéseken egyből kell bizonyítani, így a ritmust fent kell tartani. Erre fogunk rádolgozni, de a gratuláció jár a csapatnak – értékelte a találkozókat Pfaff Péter vezetőedző.

Bujtás Balázs tréner tanítványai idén a fiú gyermek (2004-es korcsoport) országos bajnokságban indultak. Ők szintén két meccsen vannak túl. Ott a tisztes helytállás a cél az edző szerint, hiszen a csapat 2 fő kivételével fiatalabbakból áll, ezért a rutin megszerzése az elsődleges.

– Gőzerővel folyik a munka szeretném, ha a srácok megszoknák az „új bajnoki közeget”, ezért nullás meccsek helyet felszabadult játékot és gólokat várok tőlük, illetve azt hogy kovácsolódjanak össze a megbeszélt taktikát, ötleteket felhasználva – jelezte a tréner, aki szintén gratulált az ifi-csapat sikeréhez.