Egyéni csúcsot javított Bódén a gerelyhajító bajnok fia

Tíz egyesület 75 versenyzőjének részvételével zajló dobóversenyt szerveztek a bódéi dobópályán szeptember közepén.

A pálya és az ajkai verseny népszerűségét jelzi, hogy kezdetben 2-3 egyesület hozta el sportolóit, azóta versenyről versenyre egyre többen vannak. A rendezők kérdésünkre elmondták, hogy a családias légkör, a jó minőségű pálya, a kiváló szervezés és a természeti környezet teszi vonzóvá a bódéi pályát.

A 75 versenyző mindegyike hatot dobott, így összesen 450 dobást mért le a versenybíróság. Legidősebb induló az indiai Anil Kunar (1975), legfiatalabb Takács Nimród (2008) volt. Szabóné Harlai Katalin versenybírótól megtudtuk, hogy az ajkai egyesület tagjai őrzik Kulics János, a sportág meghonosítója emlékét, és mindent megtesznek azért, hogy megőrizzék a helyüket a mezőnyben.

Kulics János fia Máté, valamint Boros Attila és Bókony Tibor, és a sportoló gyermekek szülei társadalmi munkát vállaltak, hogy a versenyen minden rendben legyen.

Horváth Károly, a Bódéért Hagyományőrző Egyesület elnöke is verseny támogatója és aktív segítője volt. Boros Attila versenybíró, akinek fia Máté és lánya Luca, valamint Bókony Ádám és Ács Roland képviselték az ajkai dobókat a versenyen.

Az edzők szeretnék, hogy az eredményeket látva minél több helyi fiatal kedvet kapjon a dobósporthoz. A sportág nem könnyű, aki eredményes szeretne lenni, annak hetente többször kell edzenie. A szakemberek reális elvárást támasztanak eléjük, az elvárás csupán annyi, hogy vegyék komolyan, versenyen hozzák a legjobb formájukat és a saját teljesítményüket akarják javítani, ne másokhoz mérjék magukat.

A három tizenéves Németh gyermek, Németh Miklós gerelyhajító olimpiai bajnok diszkoszvető leszármazottai is többször pályára léptek Bódén. Idősebb fia, Miklós a versenyen döntötte meg eddigi egyéni csúcsát. A kilencedikes gimnazista 56,39 méterről 59.19 méterre javított. Az egész család boldog volt. A középső gyermek, Marci 44.70 métert ért el, a mezőny legfiatalabb leány versenyzője Mimi itt a bódéi pályán dobott először.

Ifj. Németh Miklós kérdésünkre elmondta, hogy a testvérek között van rivalizálás, ennek ellenére öccsének néha ad előnyt. Célja természetesen az olimpia, édesapja a példaképe. Számára a sportolás életforma, anélkül üres lenne az élete.

Németh Miklós megerősítette, hogy legidősebb gyermeke szépen halad, be is válogatták a magyar csapat tagjaként egy nemzetközi versenyre.

Az olimpiai bajnok nagyapa és apa számukra büszkeség és elkötelezettség, talán megpróbálják folytatni ezt az utat. Mindannyian maximalisták, szeretnek a legjobb tudásukat adva teljesíteni, de korai arról beszélni, meddig juthatnak el, még fiatalok, tizenévesek. Az a fontos, hogy élvezzék, szeressék, és ha jól megy, akkor több figyelmet fordítsanak a sportra.

Németh Miklós ma sem szakadt el a sportágtól, sportpályákat épít, gerelyt gyárt. Az általuk gyártott gerellyel több világcsúcs és olimpiai érem született, amelyre éppúgy büszke, mint a saját világcsúcsára és olimpiai bajnoki címére. Gyakran eszébe jut Montreál, azok a pillanatok, amikor megtudta, bajnok lett.

Több versenyszám győzteseinek Gerencsér Hilda képviselő adta át a város nevében az oklevelet.

Az V. Bányász Kupa és a Király János diszkoszvető és súlylökő emlékversenyen az ajkai versenyzők is jól szerepeltek. A Bódéért Hagyományőrző Egyesület színeiben versenyző Boros Máté férfi diszkoszvetésben második, juniorban az első helyen végzett. Edzője az elhunyt Kulics János. Az 1.75 kg férfi diszkoszvetésben Boros Máté harmadik, Ács Roland ötödik lett. A junioroknál Máté a második, Roland a harmadik helyen végzett.