Élvonalbeli gárda jön Ajkára

Kisorsolták a közelmúltban a MOL Magyar Kupa 8. fordulójának párosításait. A tét a következő fordulóban a 16 közé jutás. A 12 élvonalbeli együttes eddig hibátlanul szerepelt, a másodosztályú gárdák közül többen már elestek, de így is 13-an vannak talpon a 20-ból, köztük az FC Ajka is. A harmadosztályból még öt klub van versenyben, valamint a megyei bajnokságokból ketten.

A sorsolás jól kezdődött, egyből egy pikáns meccs párosítását húzta ki Gyepes Gábor, korábbi válogatott futballista, hiszen a 8.forduló Vasas FC-Mol Fehérvár meccsel fog kezdődni. Viszonylag jókor került elő az FC Ajka a sorsoláson, hiszen addigra már az igazán nagy élvonalbeli csapatok ellenféllel rendelkeztek, de így sem kapott a zöld-fehér alakulat könnyű párt, mivel a múlt évben kupadöntőt játszó Mezőkövesd Zsóry FC-vel hozta össze a sors.

A borsodi együttes ebben a szezonban nem szerepelt túl fényesen, tíz forduló elteltével a sárga-kékek az élvonal utolsó helyén állnak. Tíz mérkőzésből csupán kétszer tudtak 3 ponttal távozni a gyepről, és ugyanennyiszer pontosztozkodás lett a vége, a maradék hat meccsen pedig vereséget szenvedett a Kuttor Attila vezetésével játszó csapat. A válogatott szünetben a klub vezetősége rendezni kívánta a sorokat, és menesztették Kuttor Attilát, helyére pedig a magyar futballban jól ismert Pintér Attila érkezett.

Kis Károly csapata az év elején felkészülési mérkőzésen összemérhette tudását a borsodi együttessel, és csupán egy gólos vereséget szenvedett a Veszprém megyei alakulat (2-1). A MOL Magyar Kupa 8. fordulóját 2021. 01. 27-én rendezik meg.