Fesztiváli forgatag Ajkán – tánccal, zenével és finom borokkal

Óriás foci, a kicsik kedvence (Fotó: Gyarmati)

A XVII. Borvarázs- Somlói bor- és tócsifesztiválra városunk főterére, az Agórára várták a gyerekeket, szüleiket, a fiatal és az idős korosztályt a pünkösdi rendezvény szervezői. A hosszú hétvégén, két délutánon át lehetett szórakozni, ami igazi kikapcsolódást jelentett mindenki számára. A város igyekezett megfelelni a különböző igényeknek a számtalan játékkal, műsorral és zenei kínálattal június 5-én és 6-án.

Vasárnap a VIVA Fitness Sportaerobic Egyesület hajlékony fiatal lányai vették birtokba elsőként a szabadtéri színpadot. Az idő előrehaladtával egyre látványosabb produkciókkal léptek elő a tehetséges tornászok. Megirigyelhettük, ahogy könnyedén és mosolyogva szaltóztak, spárgáztak vagy éppen cigánykerekeztek a porondon. Gyakorlataikat maximális összhangban adták elő, látszott, hogy figyelnek és megbíznak egymásban. Lendületes vidámságuk kitűnően megalapozta a családok hangulatát és ahogy Leótól is hallhattuk – sejtésem szerint a legtöbben tudják, hogy Parrag Leonóra műsorvezetőről beszélek, aki a hétvége folyamán fáradhatatlanul “állta a sarat” a konferálásokkal -, meghozták a kedvünket a sportoláshoz. Az aerobikosoknak a Sportváros Nonprofit Kft. biztosít megfelelő körülményeket az edzésekhez. Az egyesület edzői: Krütznerné Vida Veronika, Frank Cintia, Jánosi Lili és Tóth Adrienn.

Hidasi Réka énekhangja és a retro dalok a rövid szünet után gyorsan visszacsábították a közönséget a nézőtérként szolgáló padsorokba. A koncert fülbemászó dallamait többek között Demjén Ferenc, Balázs Klári, Bolba Lajos, Korda György, Csobot Adél, Kovács Kati és Máté Péter énekesektől kölcsönözte.

A városi rendezvények elmaradhatatlan szereplői, a Ramasz László által vezetett Ajka-Padragkút Táncegyüttes tagjai fergeteges műsorukkal ismét óriási sikert arattak.

Pörögtek-forogtak a szoknyák az Ajka-Padragkút Táncegyüttes produkciójában (Fotó: Gyarmati)

A hivatalos fesztiválnyitóra is sor került az est folyamán, amit természetesen Schwartz Béla polgármester vállalt magára. A hétköznapok gondjait feledő, önfeledt, ám kulturált szórakozást kívánt a vendégeknek. Miután köszöntötte a pünkösdi királynőket és királyokat is, örömmel jelentette be, hogy a pandémiát megelőző időszakhoz hasonlóan, ismét több program közül válogathatnak majd az ajkaiak. Koncerteket, különböző sporteseményeket fognak szervezni, de az útépítésekről és felújításokról sem fognak megfeledkezni.

Schwartz Béla polgármester nyitotta a fesztivált (Fotó: Gyarmati)

A polgármesteri köszöntő után benépesült a tér, a Dal az ajkon Ajkán – operett és musical gálaműsorra váró, illetve kifejezetten arra érkező rajongókkal. Műfajából adódóan minden korosztály képviseltette magát a közönség soraiban. Magas színvonalú előadást láthattunk. Ezt előrevetítette a művészek hírneve, hiszen az est főszereplői Kállay Bori érdemes művész, Mahó Andrea eMeRTon-, Artisjus-, és Jászai Mari-díjas színművész, a Madách Színház művésze, Jenei Gábor és Simon Boglárka, akik szintén a Madách Színház művészei, Egyházi Géza, aki a Gundel Művészeti Díj tulajdonosa és Bozsó József, a Magyar Zenés Színház vezetője. Fontos kiemelni Jenei Gábor színművészt, aki tökéletes hangtechnikájával, kivételes orgánumával és mérhetetlen alázatával különösen elvarázsolta hallgatóságát. A műsor házigazdája Straub Dezső, Jászai Mari-díjas színművész volt, akinek kitűnő humora, felkészültsége és műsorvezetői tehetsége még most is a régi. Nélküle nem lehetett volna annyira szórakoztató a műsor, aminek színvonalát tovább emelték a Dunakeszi szimfonikusok, Farkas Pál vezényletével. A Magyar Zenés Színház tánckarának is bőven jutott szerep a kitűnő hangulat és a látvány megteremtésében.

A vasárnapi műsorszámok között váratlan és kellemes meglepetésként szolgált a Padragi Bányász Férfikórus – divatos szóval élve -, néhány perces flashmobja. Hiszen, ha már borfesztivál, illő néhány bordalt is belecsenni a programba.

A pünkösdi rendezvény másnapján az Ajka Városi Bányász Fúvószenekar térzenéje fogadta az érkezőket a művelődési központ előtt elterülő parkban. A fiatal zenészek nagyrészt dinamikus indulókat játszottak.

Térzene és napsütés. Kell ennél több? (Fotó: Györkös)

A Molnár Gábor Műhely Alapítvány töretlen népszerűségnek örvendő “Hangadói” léptek színpadra egy koncert erejéig, amit sajnos beárnyékolt az alapítvány csoportvezetőjének, Benyó Ákosnak bekövetkezett hirtelen halála. A koncerttel a szakember előtt is tisztelegtek. Hidasi Réka vasárnapi koncertjén szintén megemlékezett Ákosról.

Színpadon a Hangadók (Fotó: Györkös)

Záray Márta és Vámosi János legendás dalainak kedvelői foglalták el a színpad előtti nézőteret a késő délutáni órákban. „Megáll az idő” címmel Horváth Andor és Dominek Anna színművészek idézték fel zenés műsorukkal az előadópáros dalait. A közönség is csatlakozott az ismert dallamok felidézéséhez. A kiváló hangulatot fokozta a korábban érkezett Tankcsapda rajongók kisebb csoportja, akik lelkesen énekeltek és még táncra is perdültek a színpad előtt. Később ez utóbbit már nem lehetett megtenni, ugyanis a fesztivál zárására érkező dr. Horváth József alpolgármestert óriási tömeg fogadta. Üdvrivalgás tört ki arra a bejelentésére, hogy jövőre már a megújult városligeti nagy réten szervezi meg a város a rendezvényt, ami sokkal nagyobb tömeg befogadására is képes lesz. Az alpolgármester röviden összefoglalta a két nap eseményeit, de visszatekintett az elmúlt évekre is. A rajongók ekkor már türelmetlenül várták az ország egyik legnépszerűbb zenekara, a Tankcsapda koncertjét. Igaz, hogy korábban már szerepeltek Ajkán, de a Borvarázs fesztiválon első alkalommal lépett színpadra a rock banda. A rajongók szinte őrjöngtek a koncert alatt, a több napos fesztivál hangulata ekkor érte el a tetőfokát.

Tömegek várták a Mennyország Tourist-ot, vagyis Lukács Lacit a Tankcsapdával (Fotó: Gyarmati)

A műsorszámok mellett többféle elfoglaltság közül választhattak az ajkaiak, kinek-kinek ízlése és érdeklődése szerint.

Az Ajkai Századok standján a népszerű kiadvány legfrissebb száma mellett a korábbiakat is meg tudták vásárolni a helytörténet iránt elkötelezettek.

Az ügyes kezű gyerkőcök kézműves alkotások elkészítésére kaptak lehetőséget a művelődési központ oldalában felállított padokon. Emellett szórakoztató, játékos, interaktív eszközökkel, programokkal várták a kicsiket és a nagyobbacskákat. Animátor által vezetett memória játékkal vívhattak lézer harcot. Nerf célbelövő versenyre is vállalkozhattak galaxis célfalra és digitális kijelzőjű céltáblákra. Sokféle “óriás” játékkal is szívesen játszottak, mint a társasjátékkal, a darts célbadobó labdákkal, vagy éppen a giga focival. Az ugráló hengereket és pónikat leginkább az óvodások élvezték. Thomas mozdony is szorgalmasan rótta a köröket a városban, a gyerkőcök örömére.

Felfújható játékok között, avagy családi kikapcsolódás a parkban (Fotó: Gyarmati)

A többször bizonyított mondás szerint „a jó bornak nem kell cégér”, ennek ellenére ezt most mégis megtesszük. A somlói borászok nélkül nem lett volna teljes a borfesztivál, így a Szalai Pincészet, a Csordás-Fodor Borház, a Bogdán Birtok Borászat és az 5 Ház Borbirtok különböző évjáratait kóstolhatták a jó minőségű italok szerelmesei. Aki megszomjazott a délután folyamán, a borok mellett csapolt sörrel, üdítővel, vagy éppen édes fagylalttal frissíthette fel magát. A közkedvelt Lángos Bárnak is bőven adtak munkát az időközben megéhező vendégek. Az Építők étterem dolgozói pedig fáradhatatlanul sütötték a tócsikat, amit változatos feltétekkel kínáltak. Nem meglepő, hogy a vasárnap esti program végére a nagy hőség sajnos megtette hatását, ugyanis egy szorgalmas hölgy rosszulléte miatt a mentőknek is volt egy kis munkájuk. Szerencsére nagyobb baj, baleset a fesztivál idején nem történt. Nagy köszönet illet minden szervezőt, technikust és biztonsági embert, akik lelkiismeretesen gondoskodtak a színvonalas szórakoztatás feltételeiről.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply