Harmadszor is Magyar Bajnok lett

Edző és tanítványa

A Magyar Ökölvívó Szakszövetség október 16-19 között rendezte meg Egerben a junior Magyar bajnokságot, ahonnan  a Boxer SE színeiben versenyző, ajkai Márton Eszter hozhatta haza a 2019. év Junior Lány bajnoki címét 50-kilogrammos kategóriában, Eszter az újabb győzelemmel már háromszoros Magyar Bajnok lett.

Horváth Tibor vezetőedző elmondása szerint Eszter nagyon jó formába van, egy kemény felkészülés után érkezett meg Egerbe, a bajnokságra. Az elődöntőben a vecsési Papp Katával bokszolt, ami nem tartott sokáig, edzője döntésére 40 másodperc után feladta. Következett a döntő, ahol a debreceni Illés Grétával szállt ringbe, aki szintén nem bírta sokáig az erős pofonokat, az ő edzője is jobbnak látta bedobni a törölközőt a 35. másodperc után. Így Eszter lett a 2019-es év Junior Lány 50-kg-os Bajnoka.