Hazatértek kosarasaink

A női NB I/B-ben szereplő kosárlabda csapatunk február 8-án hazai környezetben lépett pályára a Bakony Sporttelepen. Legutóbb december 14-én játszottak itthon Rónaszéki Szilvia tanítványai. Pikáns  meccsre volt kilátás, hiszen az ajkai csapat ellenfele a tabella 4. helyén álló ELTE BEAC Újbuda együttese volt.

A találkozót Balsay Anna hárompontosa nyitotta meg, majd a mérkőzés 4. percéig kiegyensúlyozott párharcot láthattunk. Ezt követően a vendégek magukhoz vették az irányítást és három perc alatt 12 pontot dobtak.  Az Ajkánál ez idő alatt “pontcsend” volt. A negyed végéig nem változott a játék képe így a vendégek örülhettek jobban az eredménynek, ami az első negyed végén 12-27-nél állt. A hazai edző a második negyedre gyorsan rendet tett a fejekben, így egy új ajkai csapatot láthattunk.  8-0-ás sorozattal kezdtek a Veszprém megyeiek, majd szép lassan elkezdték a felzárkózást. A negyed végére a 15 pontos különbség 5-re csökkent, így 38-43-al mehettek félidőre a második negyed végén.

A harmadik játékrészben is tökéletesen működött a hazai védelem, így sikeresen ki tudták védekezni a fővárosiak támadásait. A 27. percben a vezetést is megszerezték a bakonyiak, bár egy kis időre, a negyed hátralévő részében a vendégek számára sikerült az egyenlítés. Az utolsó negyedre fordulva 60-60 volt az állás.

A végső játékrész első momentuma egy gyönyörű hárompontos volt Zsovár Orsolya részéről, majd Balsay két sikeres közép-távoli dobásával kezdett elhúzni a hazai gárda. A vendégek már nem tudtak felzárkózni, az Ajka behúzta az év első hazai mérkőzését. Ajka-ELTE BEAC Újbuda 82-72.