Hibátlanok továbbra is a kézilabdások

A második helyezett tarjániak otthonában lépett pályára legutóbb a KK Ajka csapata.

Rendkívül jól kezdett a vendégcsapat, nyolc perc telt csak el a mérkőzésből és már öt góllal vezettek Tréki edző fiai (2-7). A hazaiak rögtön időt kértek és taktikát váltottak, hét mezőnyjátékossal (kapus nélkül) próbáltak támadni és közelebb zárkózni. A változtatásra jól reagáltak az ajkaiak, kiváló védekezés után többször is üres kapus gólt tudtak szerezni (4-12). A félidő hajrájában a házigazdáknak sikerült kihasználni a vendégek hibáit, és kissé közelebb zárkóztak riválisukhoz.

A szünetben az ajkaiak az ”öltözőben maradtak”,aminek köszönhetően a tarjániak két gólra felzárkóztak (15-17). Ekkor Tréki edző ébresztőt fújt csapatának, ami után hat ajkai gólra csak kettővel válaszolt a Tarján és újra biztos ajkai előnyt mutatott a tábla(17-23). A hazaiak ismét időkéréssel próbálták megtörni a vendégek lendületét, akik Vikor védéseinek is köszönhetően tovább növelték előnyüket (20-29). A végjátékban már megőrizte a különbséget és így biztos győzelmet aratott a vendégcsapat.

Tarján SE – KK Ajka 24-33. A KK Ajka hibátlan mérleggel továbbra is vezeti a tabellát.