Hogyan élünk, dolgozunk a járvány idején?

Az önkormányzati képviselőket kérdezzük a feladatokról, mindennapi tevékenységükről.
A Covid-19 alaposan átírta a mindennapi életünk forgatókönyvét. Rendezvények maradnak el, családok kerülnek karanténba, az időseket sem tudják látogatni távol élő családtagjaik. Ilyen időszakban még több feladat hárul a szociális ellátórendszerre, a civil szervezetekre és az önkormányzati képviselőkre is. Hogyan élik meg a képviselők ezt az időszakot? Milyen nehézségekkel találkoznak? Sorozatunkban ennek járunk utána.
Elsőként Gerencsér Hildát, Bódé, Csikólegelő, Csingervölgy, Kandó-telep és az Élmunkás-telep képviselőjét kérdeztük.
-Az idei év olyan feladatok elé állított bennünket, melyek még az idősebb korosztály előtt is ismeretlenek voltak. Sok mindent újra kellett terveznünk, csökkenő források mellett működni, építeni nagyon nehéz. Pozitívumként éltem meg tavasz óta, hogy az összes akadály ellenére a város működik, tiszta, rendezett, a településen szervezett szolgáltatások mindenkinek elérhetők. Higgyék el, a háttérben  nagyon komoly szervezés, sok munkavállaló áldozatos tehervállalása áll. Rendkívül értékesnek tartom a szociális ágazat intézményrendszerének rugalmas hozzáállását, a szervezet dolgozóinak segítőkészségét, mert a covid fenyegetése az egyedülálló, idős embereket halmozottan érinti. Személyesen is segítettem áprilistól a Lipóti Pékség által felajánlott pékáru adomány szétosztásában, melyet egyedülállóknak, időseknek, nagycsaládosoknak szántak. Így tapasztalhattam hétről hétre, hogy néha nem is maga  az adomány, hanem a gesztus volt  mélyen emberi – fogalmazott a képviselő asszony.
-Természetesen adódtak tanulságok is. Az autóbusz menetrend módosítása, a járatritkítások idején több alkalommal nagyon gyorsan, az utasok kellő értesítése nélkül történt, ami a munkába járást nehezítette, pedig volt az érintetteknek éppen elég problémája ebben ez időben. Nagyon lassan indult a kátyúzás, a Kandó-teleppel kezdtük, viszont több év után eljutottunk olyan utcarészekre, ahol már nagyon aktuális volt a közlekedés biztosítása. Folytatjuk a munkát, ahogy a kivitelező kapacitása engedi – folytatta.
-Sokan kerestek személyes és közérdekű problémákkal, elsősorban telefonon. Ha tudtam, felkerestem a helyszínen a panasszal jelentkezőt, de mindig továbbítottam az illetékes irodára a megoldandó feladatot. Köszönöm a megkereséseket, de gyakran kérek türelmet, a körzet nagy, számos régi és új feladattal- sorolta a képviselő.
-Voltak ebben az évben is emlékezetes, szép közös napjaink. Bódé gyarapodott egy gyönyörű köztéri műalkotással, melyet sokan keresnek fel és fényképeznek  azóta is. Az egykori faluról Utassy Istvánné gyűjtötte össze és adta közre emlékeinek egy csokrát, remekül sikerült alkotása máris hiánycikk. Civil szervezeteink ennek a szép ünnepnapnak a szervezésében ismét jeleskedtek, számos városlakó ünnepelt együtt a helyi lakókkal a Nosztalgia Nyugdíjas Klub  vendéglátása mellett. A csingervölgyi bányásznapon megmaradt a zenés ébresztő, az esti fáklyás felvonulás, Baranyai Ferencnek  a bányászok tiszteletére készített alkotásaiból nyílt kiállítás. Megújult a Csingeri Közösségi Ház az Ajka60 vetélkedőnbnyert jutalomból. Bódén és Csingervölgyben sikerült megoldani a temetők melletti parkolási  gondokat. Az egykori bányaépületek és területek megvásárlásával elindult egy helyreállítási folyamat, amit bontással kell kezdeni, hogy majd építhessünk. Az egykori Kripton-gyár területén már megnyitottuk a parkolót – összegezte Gerencsér Hilda.
-Azt nehezen élem meg, hogy a védekezés, a távolságtartás fokozatosan szűkíti az emberi kapcsolatokat. Sajnos úgy tűnik, nagyon nehéz hetek, hónapok következnek. Jönnek a hosszú téli esték is, a bezártság amúgy is nyomasztó. Figyeljünk egymásra!  Néhány barátságos szó a szomszédokkal, beszélgetés telefonon az ismerősökkel segíthet abban, hogy advent  és  karácsony után bizakodóan léphessünk az új évbe.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply