Izgalmakkal teli mérkőzésen nyert hazai pályán az FC Ajka

Felhőtlen az öröm Geri Gyulánál, az FC Ajka ügyvezetőjénél, hiszen nyert a csapat! (Fotó: Györkös)

A Merkantil Bank Liga 6. fordulójában az addig veretlen WKW ETO FC Győrt fogadta a nyeretlen FC Ajka csapata. A győriek két győzelemmel és három döntetlennel a tabella első felében foglaltak helyet, még a házigazda kétszer végzett döntetlenre, és háromszor maradtak alul, így sereghajtóként léptek pályára.

A 3. percben Vitális dolgoztatta meg a hazai hálóőrt, Horváthot, de az ajkai portás könnyen hárította a próbálkozást. Az ajkai csapat bátran játszott, de nem forogtak veszélyben a kapuk. A 22. percben egy beadást követően Berki lőtt kapásból kapura, de Horváth védeni tudott. A 30. percben a hazaiak vezettek egy támadást, melynek végén Dragóner fejelt közelről a kapura, Fadgyas nagy bravúrral védeni tudott. A 39. percben aztán megtört a jég. Gaál végzett el egy pontrúgást a jobb oldalról, 20-22 méterről, szépen tekert középre, Lehoczky pedig remekül robbant be, és négy méterről a hálóba passzolt, 1-0. Az első játékrészből fennmaradó időben több akció nem történt.

Fordulást követőn Dragóner vette célba a győri kapu bal alsó sarkát, de kevéssel elment a kapufa mellett a labda. A 66. percben Dragóner sárgalapos figyelmeztetést kapott műeséséért, majd három perccel később a kiállítás sorsára jutott, miután felvágta Tomát. Az emberhátrányba kerülő ajkai csapat nagyot harcolt, Horváthnak a 71. percben még bravúrt is be kellett mutatnia Priskin fejesénél. Az ETO nem találta a rést a masszívan védekező ajkai védelmen. A 94. percben a győri hálóőr, Fadgyas előrefutott a szöglethez, majd szabálytalankodott, és kakaskodás alakul ki a pályán, a játékvezető Fadgyast kiállította, és lefújta a mérkőzést.

FC Ajka 1-0 WKW ETO FC Győr

Kis Károly: – Sok jó egyéni teljesítményt láttam a csapatomban, de persze tudtuk, hogy kilencven percen keresztül nem lehet letámadást játszani. Végre megszereztük első győzelmünket, de amennyi szerencsétlenség ért bennünket az elmúlt hetekben, örüljünk most ennek a sikernek.

Klausz László: – A második félidőben átvettük a kezdeményezést, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de egyet sem sikerült kihasználnunk. Az Ajka erős a kontratámadásokban, ez bebizonyosodott.