Jobbnak bizonyult ezúttal a Kecskemét

Fotó: Gyarmati

A szezon utolsó NB I/B-s férfi kézilabda mérkőzésen a Kecskemét látogatott az ajkai sportcsarnokba. A péntek esti összecsapáson a vendégek kezdtek jobban, a nyolcadik percben 3-8-at mutatott az eredményjelző. A hazaiak játékába rengeteg technikai hiba csúszott, amit a vendégek könyörtelenül kihasználtak és gyors indítások után könnyű gólokat szerezve biztos előnyt szereztek (7-16). Az ajkaiak edzője, Velky Péter a huszadik percben már másodszor kért időt, de ezután sem változott a játék képe, így a vendégek mehettek nyugodtabban a szünetre. A folytatásban összekapta magát a KK Ajka, tíz perc alatt öt gólosra faragta hátrányát, de a vendégek zsinórban három gólt lőttek és vissza állították a különbséget (19-27). A hazai kapuban Baracskai parádézott, ami után ismét közelebb zárkózott a bakonyi csapat, és a hajrá előtt négy gólra csökkentette hátrányát (26- 30). A végjátékban már csak a kecskeméti csapat volt eredményes, így a lefújás után ők örülhettek a bajnoki pontoknak. Az első félidőben az enerváltan és pontatlanul kézilabdázó ajkaiak túl nagy hátrányba kerültek, ami rányomta bélyegét az egész mérkőzésre. A második játékrészben részben sikerült a felzárkózás, de a bravúr ezúttal elmaradt. KK Ajka-Kecskemét 26-34 (11-20). Az Ajka a bajnokság tizenharmadik helyén végzett, így jövőre is a második osztályban folytatja szereplését.