Két pont a zsebben!

A KK Ajka felnőtt férfi kézilabda csapata a Mezőkövesdet fogadta az NB I/B legutóbbi játéknapján. Két jól felkészített csapat feszült egymásnak, fej fej mellett haladtak a csapatok sokáig. A hazaiaknak 12-10-nél volt lehetőségük meglépni hárommal is, de a rutinos vendégek ezt megakadályozták, sőt a szünet előtt maguk javára fordították az eredményt. A folytatásban még tíz percig a vendégeknél volt az előny, de az ajkaiak Baracskai és Bodnár vezérletével átvették a vezetést (23-21). A vendégek azonnal időt kértek, de ezután is állandósult a hazai vezetés, sőt Kovács Bencének köszönhetően már négy gólos volt az előny (28-24). A hajrában három gólt lőtt zsinórban a vendég csapat, így roppant izgalmasan alakultak az utolsó percek (28-27). A véghajrában Baracskai fontos védést mutatott be, majd elől John góllal biztosította be az ajkai győzelmet. KK Ajka-Mezőkövesd 29-27 (15-16),

Forrás: KK Ajka