Megint brillíroztak a Ráják

Illusztráció

Úszóink az áprilisi utolsó hétvégén a Nyugat Dunántúli Regionális Bajnokság 4. fordulóján vettek részt Győrben, ahonnan 21 éremmel tértek haza. A rendszeresen megrendezett állapotfelmérő verseny házigazdája ezúttal is a GYÚSE csapata volt. A szervezők, hogy színesítsék a palettát, általában nem csak Nyugat-dunántúli csapatokat hívnak, így az ajkai Rája ’94 Úszó Klub versenyzői is rendszeresen összemérhetik másokkal tudásukat, méghozzá nem is rossz eredménnyel.

Bujna Lilla és Farkas András, valamint Illés Viktória négy aranyérmet is szerzett (100 háton, 200 háton, 100 gyorson és 1500 gyorson). Gál Kata három éremmel lett gazdagabb (200 vegyesen győzött, második lett 100 és 200 mellen). Újvári Dorina kettő arannyal a nyakában utazhatott haza (100 és 200 mellen is első helyet szerzett).

Lonhgi Elizabethnek kettő ezüst is csilloghatott a nyakában (200 háton első, 100 háton második).

Palkovics Adél szintén két érmet nyert (1500 gyorson arany, 200 háton ezüst). Horváth Hanna is két éremmel büszkélkedhet (100 pillangón arany, 100 mellen bronz). Szóka Bíborka szintén két éremmel a nyakában térhetett haza (200 vegyesen második, 200 háton bronz).

Szóka Júlia és Szabó Dávid 1500 gyorson aranyérmesek lettek. Burján Barnabás 200 mellen, Palkovics Ádám pedig 50 mellen végzett a második helyen.