Nem sikerült a bravúr a Kristálynak

Ajka Kristály SE – Lipót Pékség SE 0:7 (0:1). A mérkőzést Iványi Gábor Zala megyei játékvezető vezette.

Sokan voltak kíváncsiak az ajkai focirajongók közül a Kristály MLSZ Magyar Kupa főtáblás mérkőzésére, ahol egy félidőn át volt egyenrangú partnere az Ajka Kristály SE a Lipót Pékség SE Győr csapatának.

Sajnos a második félidőben megmutatkozott az egyéni kvalitások közti és az erőnlétbeli különbség a két együttes között. A tavalyi bajnokságban előkelő helyet kiharcolt Lipót (csak a Covid-19 miatt nem jutott fel az NB II-be) szinte egy kapura játszott Tósokberénden. Sajnálatos módon a Kristály nem tudta értékesíteni a kidolgozott helyzeteit, így alakulhatott ki ez a szokatlan nagyarányú vereség, amihez sem a játékosok, sem a szurkolók nem szoktak hozzá. A szakavatott drukkerek tudták, hogy a továbbjutáshoz nagy bravúrra lett volna szüksége a hazai gárdának.

Remélhetőleg a bajnokság következő fordulójában szeptember 26-án Gyulafirátót ellen majd örömöt szerez hűséges szurkolóinak a Kristály. A mérkőzés Tósokberénden lesz 16 órakor.