Nem sikerült a bravúr

A Merkantil Bank Liga 18. fordulójában az FC Ajka a múlt évben élvonalban szereplő Diósgyőrhöz látogatott. A találkozóra 1200 néző váltott jegyet.

A mérkőzés nem indult szerencsésen, már a 6. percben az ajkaiak számára ismerős Zsolnai adta be a labdát, amit Horváth Zoltán sarokkal továbbított a kapuba, 1-0. A 8. percben Molnár Gábor célozta meg Horváth kapuját, azonban a portás rajta volt a labdán. Egy perccel később Könyves szögeltét értékesítette Horváth, azonban az oldalvonali asszisztens jelzésére nem adta meg a találatot a játékvezető. A 12. percben Csizmadia jutott el fejesig, Póser pedig védett. A 30. percben ismét Zsolnai iramodott meg a szélen, majd középre adására tökéletes ütemben érkezett a volt válogatott játékos, Könyves, aki ziccerben nem rontott, 2-0. A 37. percben Molnár próbálkozott lövéssel, a labda útját azonban a kapufa állta. Félidőre 2-0-s hazai vezetéssel vonulhattak a felek.

Kis Károly a félidőben hármat is cserélt, ezzel próbálta meg felpörgetni csapata játékát. Az 55. percben Lehoczky próbálkozott távolról, azonban lövése elszállt a kapu fölött. A 71. percben Horváth Dániel fogta Molnár lövését. A 84. percben Sejben játszotta tisztára magát, majd lövése egy védőn megpattanva, nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett. A kétperces ráadás utolsó pillanataiban Németh még megpróbálta növelni csapata előnyét, azonban Horváth ügyesen védett.

DVTK – FC Ajka 2-0.

Kondás Elemér: – Az első félidőben kombinatívan futballoztunk, sok helyzetet dolgoztunk ki és szép gólokat szereztünk. A második játékrészben is igyekeztünk, szerettünk volna újabb gólokat elérni, de sok lett a pontatlanság a végjátékban, ezért ezek elmaradtak. Fontos, hogy ezúttal sem kaptunk gólt.

Kis Károly: – Megérdemelt a hazaiak győzelme. Több lehetőséget dolgoztak ki, akár már negyvenöt perc után is több góllal vezethettek volna, mindenben felülmúltak bennünket. A második félidőre frissítettünk, de akkor is a hazaiaknak adódott három-négy lehetőségük, mi sajnos nem jutottunk el a helyzetekig.