Sakk diákolimpia forduló

Gaál Zsóka sok kis versenyző példaképe lehet

Február 24- én rendezték a sakk diákolimpia megyei döntőjét Ajkán, a Városi Művelődési Központban. A diákok versenyében az 1. és 2. korcsoportban 2013-ban vagy később született sakkozók közül összesen 46-an versenyeztek. A fordulóból az első 3 helyezett jutott tovább az országos döntőbe, amit Budapesten rendeznek április végén.

Három ajkai általános iskolából összesen 11 diák indult a megyei döntőn. Sajnos most egyik indulónak sem sikerült tovább jutni, de többen is végig versenyben voltak a dobogós helyért.

Az ajkaiak közül a legeredményesebb Marton Kolos volt a Csodavár Általános iskolából.

A 2. korcsoportos fiúknál 19-en indultak, köztük az ajkai Csodavár Általános Iskolából Jank Attila Tibor, aki nagyon jól sakkozott utolsó fordulóban legyőzte a későbbi első helyezettet is, de sajnos a holtverseny értékelés nem neki kedvezett, így be kellett érnie a 4. hellyel. Jól szerepelt még Gazdag Mátyás is, aki az ajkai Fekete István Általános Iskolát képviselte.

Az 1. korcsoportos lányoknál 4-e indultak, köztük ajkai nem volt.

A 2 korcsoportos lányok 9-en voltak. Itt a Csodavár iskolát Molnár Anna képviselte, de most sajnos nem jutott tovább.

Mindent egybevéve és mindezek ellenére nagyon hasznos sakkverseny volt rengeteg tanulsággal. Kosztolánczy Gyula FIDE nagymester, a fiatal versenyzők egyik felkészítője a verseny után azt mondta lapunknak, bízik a fiatalokban és a további még eredményesebb játékban.

Kedves színfoltja volt a szombati eseménynek, hogy a díjakat „nagy örömmel” Gaál Zsóka, Magyarország női sakkbajnoka adta át az ifjú versenyzőknek.