Sima győzelem, hibátlan forma

Október 16-án a KK Ajka felnőtt férfi kézilabda csapata az Agrofeed ETO UNI Győr U23-as gárdáját fogadta a Városi Sportcentrumban. A győri fiatalok 2 győzelemmel és egy vereséggel álltak a tabella középmezőnyében, míg az ajkai csapat az élmezőnyben három győzelemmel.

Bátran kezdtek a vendégek, a 7. percben 6-4-re vezettek. A hazai csapat ezt követően összeszedte magát és a 10. percben még a vezetést is átvette. A győri fiatalok ezután sem tétlenkedtek, és hamar ledolgozták a hátrányt, valamint négyszer találtak be egymás után. Tréki mester időkéréssel próbálta meg fellendíteni csapatát, ami sikerült is, és a szünetig három gólos előnyt sikerült kiharcolni. Félidőben 17-14 volt az állás.

A második játékrész első felében még lépést tudtak tartani a vendégek, aztán az Ajka magasabb szintre kapcsolt és 8-szor talált be egymás után, amire csak egyszer tudtak válaszolni a győriek. A mérkőzés utolsó 20 percében az Ajka a rutinját kihasználta, így eldöntötte a találkozót.

KK Ajka – Agrofeed ETO UNI Győr U23 39-29.