SPORTÖSSZEFOGLALÓ (videóval)

Ilyen a boksz... Fotó: Györkös

Újra bokszgálát rendeztek városunkban
Visszavették az első helyet a tekések

Az FC Ajka és a Kristály sem tudott gólt lőni a legutóbbi fordulóban, igaz az NB II-es gárda legalább egy pontot szerzett. Városunkban hosszú évtizedek után ismét bokszgálát rendeztek.

Az FC Ajka Gyulán szerepelt a labdarúgó NB II. legutóbbi játéknapján, a Szeged 2011 – Grosics Akadémia vendégeként. A két csapat hasonló formát mutatott, a négy tavaszi fordulóban mindössze egy-egy pontot gyűjtött. Így talán nem is meglepetés, hogy a felek nem bírtak egymással, és gólnélküli döntetlenre végeztek. Az FC Ajka 2014 májusa óta, vagyis lassan két éve nem tudott három pontot szerezni idegenben. Székely Tibor elmondta, győzni szerettek volna, és mivel az egycsatáros játék nem bizonyult elég hatékonynak, ezért már az első játékrészben változtattak, és két támadóval rohamoztak. Ezáltal több helyzete is lett az Ajkának, de gólt nem sikerült szerezni. A tréner a találkozó után úgy érezte, hogy értékes pontot szereztek a hullámzó mérkőzésen, ám a kieső zónában lévő csapatok bravúros idegenbeli győzelmeket arattak, még jobban megnehezítve ezzel az ajkaiak dolgát. A hétvégén nem rendeznek fordulót, így Székely Tibor hét közben kemény, megterhelő edzéseket tart tanítványainak, aminek a végén a Gyirmót elleni barátságos mérkőzésen lépnek pályára a játékosok.

Az Ajka Kristály a címvédő Úrkútot fogadta a megyei bajnokság legutóbbi fordulójában. A hazaiak nagy lendülettel kezdték a találkozót, és nyomást tudtak gyakorolni a vendégekre, ám gólt mégis az úrkútiak szereztek negyedóra elteltével. A találat kissé visszavetette a Kristályt, az első játékrészben több találat nem született. A második félidőben a házigazdák nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, azonban vagy az úrkúti védők tisztáztak, vagy az ajkai támadók puskázták el a helyzeteket. A rutinos vendégek viszont nem hibáztak, a 91. percben eldöntötték a három pont sorsát. Sipos Tamás elmondta, a csapata fegyelmezetten és jól játszott, a mérkőzés nagy részében birtokolta a labdát. Ez azonban megint nem ért pontot, mert a helyzetkihasználás, ami már hónapok óta a csapat gyenge pontját jelenti, ezúttal is akadozott. A tréner szerint, ha ez a gát egyszer átszakad, és a lehetőségeket nagyobb arányban váltják gólra, akkor a Kristály elkezdheti gyűjteni a győzelmeket is.

A Le Belier a Veszprém II. csapatát fogadta a férfi kézilabda NB II-ben. A megyei rangadót az ajkaiak kezdték jól, a 11. percben már 7-2-re vezettek, amikor is Tombor Csaba a vendégek edzője időt kért, és megpróbálta rendezni a sorokat. Ennek köszönhetően a veszprémiek védekezése feljavult, és a félidő derekára két gólra felzárkóztak (9-7). A különbség a szünetig meg is maradt, így ajkai előnnyel mehettek a csapatok a pihenőre. A második játékrészt a hazaiak hasonlóan kezdték, mint az elsőt, újra öt góllal megléptek a veszprémi fiataloktól, ezért ismét jött az időkérés (16-11). A vendégeknek megint sikerült két gólra megközelíteniük a házigazdákat, de a félidő közepén már 20-16-ot mutatott az eredményjelző. A veszprémiek nem adták fel a küzdelmet és öt perccel a vége előtt kiegyenlítették hátrányukat, sőt a hajrában háromszor is betaláltak, míg a hazaiak csak egy gólt lőttek, így nagy meglepetésre a vendégek nyerték a szomszédvárak rangadóját. A vereség ellenére a Le Belier továbbra is vezeti a tabellát, egy pont az előnye a Veszprémmel és a Tatabányával, kettő a Szentgotthárddal szemben.

A teke NB I. legutóbbi fordulójában a Kőszeg fogadta az Ajka Kristály csapatát. Az utolsó helyezett hazaiak eddigi legjobb fájukkal sem tudták megszorítani a vendégeket. Lipp remek játéka megadta a lendületet a kezdésnél, majd egyenletes, jó teljesítménnyel nagyarányú Kristály siker született. Ezzel a győzelemmel az ajkaiak visszavették a vezetést az NB I. nyugati csoportjában.

Több, mint harminc év után rendeztek ismét ökölvívó versenyt városunkban. A régiós csapattalálkozón az ajkai Boxer SE három tehetséges sportolója is a kötelek közé lépett. Az ifjúsági korcsoportban Szukics Dominik a második menetben technikai KO-val kikapott. Horváth Tibor tanítványa kétéves kihagyás után tért vissza, három hét edzés után ennyire futotta erejéből. A következő versenyre minden bizonnyal jobban fel tud készülni, így ott már győzelmeket is várhatunk tőle. Molnár Balázs ellenfele az ország második legjobb versenyzője volt. A tudáskülönbség már az első menetben megmutatkozott, az ajkai bokszoló technikai KO-val szenvedett vereséget. Farkas Dominik viszont 3-1 es pontozással verte ellenfelét. Dominik a vártnak megfelelően hozta a mérkőzést, és az év eleji forma sem aggasztotta edzőjét, hiszen a formaidőzítésnek novemberre, az ifjúsági Magyar Bajnokságra, és a felnőtt OB-re kell tökéletesnek lennie. Dominik hamarosan az ifjúsági válogatottal Németországba utazik, ahol az egyhetes edzőtábor keretében két mérkőzésen is a ringbe lép. Az ajkai gálán a 11-13 évesek bemutató mérkőzésen bokszoltak. A Boxer SE tehetséges fiataljai Bende Balázs, Márton Tibor, Ignácz Erik 40 kg-ban mérték össze az erejüket. Ezeken a mérkőzéseken győztest nem hirdettek. Geri Gyula, a Sportváros Nonprofit Kft. ügyvezetője elmondta, az eseménnyel a város sportéletét kívánták színesíteni, és ennek keretében rendezik Ajkán a közeljövőben többek között az aerobic diákolimpia országos döntőjét, a fogyatékkal élők labdarúgó tornáját, valamint az óvodás sportfesztivált is.

Idén nyolcadik alkalommal rendezték meg a Bercsényi Kupát, a névadó iskola tornatermében. A teremtornán nyolc kispályás labdarúgó csapat vett részt, és közel száz sportoló mérette meg magát. A kupát végül a házigazdák nyerték a Tarantula FC és a Joker előtt. A torna gólkirálya Vágner Patrik, legjobb kapusa pedig Horváth László (mindketten Bercsényi-Retro Caffé) lett. A legjobb játékosnak Kedves Gergőt (Joker) választották.