SPORTÖSSZEFOGLALÓ (videókkal)

Ismét bajnok az Ajka Kristály tekecsapata
Felbontották Artner szerződését

A sikertelen szereplés miatt a vezetőség szerződést bontott Artner Tamással, az NB II-ben szereplő futball klub szakmai igazgatójával.

Óriási téttel bírt a legutóbbi mérkőzés az FC Ajka számára a labdarúgó NB II-ben, hiszen a sereghajtó csapat az utolsó előtti helyen álló Szigetszentmiklóst fogadta, amelyet egy győzelem esetén megelőzhetett volna. A találkozón Artner Tamás nem számíthatott Csehire és Melczerre, velük ugyanis pénteken közös megegyezéssel szerződést bontott a klub. Kaibás Dezső elnök tájékoztatása szerint több játékossal is elbeszélgetett a vezetőség, ezek után Csehi közölte, úgy érzi, nem tud segíteni a csapatnak, emiatt távozik. Melczer teljesítményével és hozzáállásával a vezetőség nem volt elégedett, ezért játékára a továbbiakban nem számítanak. A Szigetszentmiklós elleni mérkőzés első félidejében az Ajka játszott veszélyesebben, de gólt egyik fél sem tudott szerezni. A második játékrészben a vendégek jutottak előnyhöz, és ez sorsdöntőnek bizonyult, mert a góltól a szigetszentmiklósiak tűzbe jöttek, és sokkal keményebben vetették magukat a párharcokba, majd egy ellentámadás végén megduplázták előnyüket. A hajrában Zámbó kiugratásával Major lépett ki, majd a kapus mellett a hálóba lőtt, ám a szépítésnél többre a hazaiaknak már nem futotta. A vereséggel a sereghajtó hátránya hat pontra nőtt a Szigetszentmiklós és a Vác mögött, ami ugyan nem behozhatatlan, de az ajkai csapat a hátralévő hat fordulóból négyen idegenben szerepel, így több bravúrt is be kellene mutatnia a bennmaradás kiharcolásához. Ezeken a találkozókon már nem Artner Tamás ül a kispadon, a klub ugyanis közös megegyezéssel szerződést bontott a szakemberrel, aki már Székely Tibor vezetőedző távozásakor bejelentette, hogy követné őt. Akkor a klubvezetés még marasztalta a szakmai igazgatót, a legutóbbi vereség után azonban az elnökség is úgy látta jónak, ha megválnak Artner Tamástól. Az utód személyéről még nem született döntés, az edzéseket egyelőre Haraszti Gergely irányítja.

gyj_ajka kristaly-sumeg 3758
A Kristály hatásosan védekezett a Sümeg ellen Fotó: Györkös

A Kristály hazai pályán fogadta a Sümeget a megyei labdarúgó bajnokságban. A találkozót az ajkaiak kezdték jobban, Kovács Ká. beadását Mayer nagy erővel lőtte a rövid felső sarokba, előnyhöz juttatva ezzel csapatát. Nem sokkal később Hauser R. futott versenyt a sümegi támadóval, becsúszva passzolt haza, ám a talaj megtréfálta Kovács kapust, a labda pedig a hálóba gurult. Az ajándékba adott egyenlítés kitartott a szünetig, de a második félidőben ismét a hazaiak szereztek gólt. Hauser T. szögletét követően a vendégek nem tudtak tisztázni, így Krén nyolc méterről ismét vezetéshez juttatta a Kristályt. A hajrában el is dőlt a három pont sorsa, amikor Hauser T. lépett ki egy indítással, a kapusra vezette a labdát, ám nem egyedül fejezte az akciót, hanem önzetlenül a hosszú oldalon érkező Schönberger elé tálalt, aki bevetődve egy méterről lőtt a hálóba. Sipos Tamás szerint csapata teljesen megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, csupán a bekapott gól után érzett némi bizonytalanságot a játékosokon, de ezen hamar átlendült a gárda. A Kristályra sorozatban négy idegenbeli mérkőzés vár. Az edző szerint az utolsó helyezett Peremarton otthonában kötelező a győzelem, az utána következő három találkozón pedig eldőlhet, hogy sikerül-e az első ötben végeznie a csapatnak.

A Le Belier Móron szerepelt a férfi kézilabda NB II. legutóbbi játéknapján. A mérkőzés elején, 5-5-ig felváltva estek a gólok, ezután a vendégek háromszor is betaláltak és megléptek a hazaiaktól (5-8). A különbség a félidő hajrájáig állandósult, de a lelkes móriak a szünet előtt egy gólra felzárkóztak. A pihenő után a hazaiaknak sikerült az egyenlítés, de a vendégek összeszedték a védekezésüket, és gyors indítás utáni találatokkal ötgólos előnyt szereztek (17-22). A folytatásban is jól zárt az ajkai fal, aminek következtében már héttel is vezetett a Le Belier (21-28). A végjátékra biztos előnnyel érkező vendégek kissé kiengedtek, ezért a móriak közelebb tudtak zárkózni, de a győzelem nem forgott veszélyben. A siker azért is értékes, mert az ajkaiak a hétközben sem pihentek, hanem a dániai Európa-bajnokságra készülő rendőrválogatottal játszottak barátságos mérkőzést. A találkozón az ajkaiak csapatkapitánya, dr. Erőss Péter a rendőrök soraiban játszott, hiszen ő is utazik majd a kontinensviadalra. A mérkőzés első öt percében jól védtek a kapusok, nem született találat, majd ezután felváltva potyogtak a gólok, így a szünetre minimális különbség alakult ki. A fordulás után a vendégek megléptek két góllal, de az ajkaiak rákapcsoltak és egymás után hat gólt lőve visszavették a vezetést. A válogatott időt kért, de ez csak annyira volt elég, hogy három gólra felzárkózzanak. A hajrában már nem változott a helyzet, így a Le Belier győzelmével ért véget a mérkőzés.

Női labdarúgóink magabiztos győzelmet arattak hazai pályán a Csabrendek ellen, ezzel a csapat továbbra is őrzi első helyét az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Veszprém előtt. Gyenese Csaba elmondta, nagyon hasznos, hogy a találkozón több taktikai elemet, például pontrúgásokat és letámadást is tudtak gyakorolni. Az edző szerint a győzelem ilyen arányban is megérdemelt.

Asztaliteniszezőink a Veszprémben aratott győzelmükkel már biztos elsőnek tudhatták magukat a megyei bajnokságban, ám ennek ellenére sem vették félvállról a Pápa elleni mérkőzést, ahol magabiztos hazai győzelem született. A pingpongosok jól szerepeltek a hagyományos Noszlopy Gáspár Kupán is, ahol a Győri Elektromos Vasas egyetlen ponttal nyerte a csapatversenyt a Bányász SK előtt, míg a harmadik helyen a Tolna együttese végzett. Pad Franciska serdülő korosztályban első, az ifjúságiak között pedig harmadik lett a noszlopi tornán.

A sorsolás úgy hozta, hogy az Ajka Kristály a teke NB I. utolsó két fordulójában a második és a harmadik helyezettel játsszon. Az utolsó előtti játéknapon a Balogunyom látogatott Tósokra. A hazaiak számára a mérkőzés megnyerése az utolsó találkozótól függetlenül a bajnoki címet jelentette, az ellenfél győzelme esetén viszont helycsere történt volna a tabellán. Ennek fényében teltház volt a Kristály tekecsarnokában, egy gombostűt sem lehetett leejteni a nézőtéren. Az első párok után nagyon szorosan alakult a mérkőzés, négy fával vezettek a hazaiak, 2-0-ás állásnál. A középső pároknál sikerült megszerezni az egyik pontot és 18 fával vezetett az ajkai csapat. A harmadik pároknál mindkét egyéni pontot elhozta a hazai csapat, ezzel története soron másodszor is megnyerte az NB I. nyugati csoportját, és jogot szerzett a Szuperliga indulására.