Toporog a kézilabda szezon

Továbbra sem könnyű az élet, még a sport területén se. Városunk felnőtt férfi kézilabda csapata az NB I/B Nyugati csoportjának 9. fordulójában sem tudott pályára lépni a vendég együttes megbetegedései miatt, így ez már a negyedik találkozó, amelyet el kellett halasztani a szezonban a KK Ajka számára.

A december 5-ei játéknapon három találkozót rendeznének meg a bajnokságban, de előzetes tájékoztatás alapján kettőt már kapásból el is halaszt a szövetség.

Női vonalon is hasonló a képlet. Az utóbbi két hétben csupán két találkozót tudtak lebonyolítani a 12 csapatos NB II. Észak-nyugati csoportban. Információink szerint még egyik együttes se adott be halasztási kérelmet a hétvégi forduló (dec. 5-6.) megrendezése miatt. Női felnőtt csapatunk eddig öt mérkőzésen szerepelt a 2020/21-es bajnoki idényben, és  nagyszerű ellenfelek ellen négyszer hagyták el győztesként a pályát.

Ugyanakkor a sok negatív hír után is van minek örülni, hiszen a Veszprém megyei férfi bajnokság 8. fordulójában a KK Ajka II. csapata hazai pályán sima győzelmet tudott aratni a Simontornyai KK ellen. A találkozót végig az ajkai csapat irányította, és a félidei 4 gólos előnyt sikerült a mérkőzés végéig felduzzasztani 6-ra. A találkozó legeredményesebb játékosa a 2002-es születésű Szücs Bence volt 9 góllal.