Városi összefogással valóra vált a bölcsődések sószobája

Az együttműködés szép példájának eredményét élvezhetik a legkisebbek a Városi Bölcsődében. Szőllősi Veronika Virág intézményvezetővel június 10-én beszélgettünk, aki lapunkon keresztül szeretné megköszönni a szülők, a támogatók és a dolgozók hozzájárulását a sószoba kialakításához.

Évek óta tervezték a sószoba létrehozását a kisgyermekek számára. A folyamatot a vírushelyzet ugyan megakasztotta, de később újra lehetőség nyílt a folytatásához.

A sószoba megvalósításának legfőbb célja az egészségügyi problémák megelőzése, emellett használat közben a gyerekeknek több, illetve másfajta tevékenységre is van lehetőségük.

A bölcsőde 100 Gyermek 100 Csoda Alapítványán keresztül indult el a gyűjtés. Felhasználták a különböző rendezvényekből – mint a bálokból és a családi napokból – származó bevételeket, valamint a szülők és a dolgozók felajánlásait. A város önkormányzata is nyújtott anyagi segítséget, mint az intézmény fenntartója. A Városi Intézményeket Működtető Szervezet munkatársai fáradhatatlan munkájukkal járultak hozzá a sikerhez. A városi összefogást erősítette a Plazma Center is. A szervezet munkatársainak, Nagy Annamáriának és Pernesz Kingának (aki egy bölcsis apróság édesanyja) a közbenjárásával adományoztak százezer forintot az intézménynek.

A bölcsőde egy kisebb, korábban játszó helyiségként használt szobáját tudták átalakítani. Elkészült a falak festése, a padló parkettázása. A sótégla fal beépíttetése megtörtént, aminek költsége meghaladta az 1 millió forintot. Maga a fal még nem lenne elegendő a kívánt hatás eléréséhez. Az úgynevezett somokozó is már a kicsik rendelkezésére áll – a homokozóhoz hasonlóan használható, de homok helyett ez esetben speciális sóval játszanak a gyerekek, ami felporzás közben fejti ki jótékony hatását. A somokozó költsége 195 ezer forint volt.

A sószobát már használhatják a gyerekek. Az ősz folyamán szeretnének beszerezni egy sókondenzátort is, melynek segítségével még hatékonyabban és természetes módon tudják belélegezni a gyerekek a sóionokat – a készülék hasonlóképpen működik, mint egy inhalátor. A kondenzátort időközönként tölteni szükséges.

Megragadtuk az alkalmat ott jártunkkor és a bölcsőde működéséről is megkérdeztük az intézményvezetőt. Veronika arról tájékoztatott bennünket, hogy nem küzdenek szakemberhiánnyal és remélik, hogy ez a jövőben is így lesz. Az intézmény bővítésekor több pályakezdő kisgyermeknevelő kapott náluk elhelyezkedési lehetőséget. Tapasztalataik szerint ehhez a munkához fontos a stabil személyiség és a rugalmasság. Több kisgyermek korai fejlesztésben vesz részt. A 126 férőhellyel rendelkező bölcsőde jelenleg teljes kihasználtsággal működik.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply