Vereséggel is a tabella élén

Március 12-én Győrbe, az ETO U-23 csapatához látogatott a KK Ajka.

Remekül kezdett a vendégcsapat, kiváló védekezésének köszönhetően tíz perc után 3-7 szerepelt az eredményjelzőn. A hazaiak rendezték soraikat, kihasználták az ajkaiak hibáit és egy gólra felzárkóztak (7-8). A vendégeknek ismét sikerült  négy góllal meglépniük, de a lelkes hazaiak (kihasználva a kihagyott ajkai ziccereket) zsinórban öt gólt szerezve átvették a vezetést, amit a dudaszó előtt Dobos félpályáról lőtt góljával egyenlített a vendégcsapat. A folytatásban a játékrész közepéig a győriek 1-2 gólos vezetése állandósult, de ekkor az ajkaiaknak sikerült megfordítani az állást(22-23). Ezen időszakban több játékvezetői ítélet is borzolta mindkét edző idegeit, kicsúszni látszott a sípmesterek kezéből a feszült mérkőzés.

A véghajrá roppant izgalmasan alakult, 26-28 után a Rába-partiak négyszer is betaláltak, így újra náluk volt az előny, de az ajkaiak John vezérletével fordítottak (30-31). Az utolsó percekben azonban a hazaiak visszaszerezték az előnyt, majd a vendégek a döntetlenért támadhattak, de egy labdavesztést követően a győriek bebiztosították a győzelmüket. A több hibával játszó és sok helyzetet kihagyó KK Ajka tizenhárom mérkőzéses győzelmi sorozata szakadt meg ezen a szombat délelőttön, de ennek ellenére továbbra is vezeti a tabellát Tréki edző gárdája.