A védőnők hidat építettek a generációk közé  

A gyermekek nevelése sok együtt töltött idővel jár, de nem mindegy, hogy az idő küzdelemmel vagy örömmel van megtöltve. Az ajkai védőnők a közösségi szinten irányított helyi fejlesztés a CLLD, a TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01843 projekt megvalósításának keretében azt a célt tűzték ki, hogy a generációk egymással eltöltött ideje minél kellemesebb legyen és ehhez a játékos vetélkedőt választották eszközként.

A játék, amely visszahozza a felnőtt fiatalságát, a gyermeket pedig gondolkodásra, a szabályok betartására készteti és viselkedéskultúráját fejleszti. Hosszabb időre leköti a figyelmüket, összecsiszolják egymás lelkét és olyan maradandó élményben részesülnek, melyeket életük végéig őriznek.

A projektmenedzser ismerteti a feladatot

Iskolai csoportok számára meghirdetett három részből álló vetélkedésben partnerek voltak az intézmények vezetői, pedagógusai. A programban részt vett a Fekete István-Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium, az Eötvös Loránd-Kossuth Lajos Általános Iskola, a Csodavár Általános Iskola, a Szent István Király Római Katolikus Általános Iskola és a Laschober Mária Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola harmadik és negyedik osztályos tanulóinak tíz-tíz fős csapata a tanítónőkkel, néhány esetben szülőkkel együtt (eredetileg szülőkkel képzelték el a játékot, de a járvány miatt a pedagógusok is beálltak a csapatokba). Összesen százan vettek részt a játékos izgalomban, ahol az egészség, a mozgás, a helyes táplálkozás szerepelt a központi helyen. A program zárása március 3-án volt minden iskolában azonos feladatokkal. Mi a tósokberéndi katolikus iskola tornacsarnokába tekintettük meg az eseményt.                    

Ezen a befejező napon az „Ép testben, ép lélek” jelmondatot választották, amikor az egészséges életmóddal, az emberi test felépítésével kapcsolatos elméleti kérdéseket tartalmazó tesztet töltöttek ki a gyerekek (a verseny előtt megkapott videó anyagából), a felnőttek pedig puzzle-t raktak össze ugyanezekben a témakörökben. A közös játékban olyan komplex feladatokat kellett teljesíteniük, ahol az összehangolt mozgásé és az ügyességé volt a főszerep. Szemmel láthatóan szórakoztató volt a versenyzés mindannyiuk számára, hiszen örömujjongások sorozatával jelezték a sikeres teljesítést. A gyerekek egy emberként drukkoltak a tanítónőiknek az ügyességi feladatok közben, amikor bizony őket is magával ragadta a játék élménye.

A projektet Krózserné Makkos Anikó, Inhóf Tímea, Lakatné Horváth Katalin és Gyarmati Kálmánné, mint iskolavédőnők állították össze, Ivánné Heffler Rita és Bisi Olga körzeti védőnők a kivitelezésben segítettek. Éltek a CLLD pályázati rendszer nyújtotta lehetőséggel, amikor helyi szinten vették kezükbe az irányítást és azokat a főbb célokat irányozták elő, amiket védőnőként fontosnak éreztek a generációk közötti hidak kiépítéséhez.

A program zárása március 25-én Gyümölcsoltó Boldogasszony napján lesz. Remélhetőleg be fog érni a gyümölcs, amit a projekt idején nagy gonddal egyengettek, ápoltak.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply