Ambrus egyéniben és csapatban is bizonyított

Az idén 22 perccel jobbak voltak a tavalyi eredményüknél

Iróczki Ambrus, a tavalyi Iron Manó verseny győztese az idén is megcsillogtatta futó képességét. A Nagyatádon rendezett országos versenyen 1000 méteres síkfutásban 200 méter előnnyel ért célba a többi induló előtt.

A Tovafutók SE 9 éves tagja országos csúcstartó is az említett távon, legjobb eredményét egy veszprémi versenyen érte el a közelmúltban. Ambrus az elmúlt tanévben 17 futó és duatlon versenyen vett részt, amelyből tizenkettőt megnyert.

Iróczkiéknál az egész család sportol. Legutóbb az ExtremeMan váltóba is beneveztek. A csapat tagja volt az édesapa, Iróczki Lénárd, az édesanya, Iróczkiné Csóti Olga, valamint a három fiú: Gellért, Lázár és Ambrus, valamint Szélesy Gergely, Bakos Bori, illetve Prikidánovics Dóra. A nyolctagú csapat 22 perccel javított tavalyi eredményén, így kevesebb, mint fél nap alatt teljesítették a 3,8 kilométer úszást, a 180 kilométer kerékpározást és a 42,195 kilométer futást.