Az internet összeköt

A Fekete István – Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium diákjai nemcsak a tanórákon hasznosítják nyelvtudásukat és informatikai ismereteiket, hanem a világhálón is. Az iskola több osztálya jelenleg is részt vesz E-twinning projektekben.

A virtuális térben ismerkednek a többi ország diákjaival a vörösmartysok

E-twinning? Hát az meg micsoda – kérdezhetik az X és az Y generáció tagjai. Na igen a generációs különbségek már a mindennapi nyelvben is megjelennek, de ez egy másik téma.. Az E-twinning nemzetközi online együttműködést jelent intézmények között. Ez esetben iskolák, azaz tanulók közötti internetes kapcsolatot jelöl, ahol a fiatalok megismerkedhetnek más országok kultúrájával és szokásaival egy speciális közösségi portál segítségével.

Az oldal munkanyelve az angol, így ideális lehetőség a gyakorlásra minden felsős vagy gimnazista diáknak. Különlegessége pedig abban rejlik, hogy a csoportok tagjai nemcsak chatelhetnek egymással, hanem szövegeket szerkeszthetnek, power pointos bemutatókat küldhetnek vagy animációkat/ videókat is készíthetnek és oszthatnak meg a megadott témák alapján.

A fiatalok szeretik az állatokat, ezért a Gyepmesteri Telepre is ellátogattak

A Fekete-Vörösmartys diákok több projektben is részt vesznek párhuzamosan, korosztályonként – tudtuk meg dr. Gerencsér Krisztina angoltanártól, aki szerint a fiatalok élvezik a kis csoportokban végzett munkát, hiszen amellett hogy új ismereteket szereznek, bemutathatják kreativitásukat is a témák elemzése során.

– Jelenleg két futó programunk van az iskolában. Az egyikben, ami a Cool Kids, azaz a Menő Gyerekek nevet viseli a diákok állnak a középpontban. Itt magukat kell bemutatniuk a többi ország fiataljainak nem hagyományos módon.  Bemutatják továbbá az iskolájukat, beszélnek a hobbijukról és természetesen megkérdezik a partnereket is a saját életükről. Ez a projekt egész éves, ennek részeként voltuk a közelmúltban a Gyepmesteri Telepen, ugyanis a diákok azt szerették volna a külföldi társaiknak prezentálni, hogy az otthoni kisállatok mellett, kutyasétáltatással is lehet gondoskodni például az árva jószágokról. Vagy akár örökbefogadással. A másik projekt az Our legends and fairy tales, azaz a Legendáink és tündérmeséink címet viseli. Ebben a féléves programban az országok a saját népmeséiket és azok jellegzetes szereplőit mutatják be a többieknek és Avatarokat készítenek egy program segítségével saját magukról – számolt be a pedagógus, aki azt is elárulta lapunknak, hogy egy témákat általában hat-nyolc nemzet fiataljai dolgozzák fel egyszerre, kiscsoportokban a Kanári szigetektől, Olaszországon át Lengyelországig a világ minden tájáról.

Több országból kaptak saját készítésű képeslapokat az ajkai diákok

Az iskola egyik lezárt projektje az E-twinning keretein belül a Christmas in Europe, azaz a Karácsony Európában címet viselte. Dr. Gerencsér Krisztina elmondta, hogy ebben a témában a különböző országok ünnepi szokásaival ismerkedtek meg a diákok. Képeslapokat készítettek és küldtek, sőt recepteket, játékokat illetve dalokat is megosztottak egymással a közösségi térben. A visszakapott képeslapokból pedig kiállítást is rendezett az iskola.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply