Bemutatkoztak a tapolcai képzőművészek Ajkán

Vecsei János táblaképe (Fotó: Cs.B.É)

Fejlődésünk egyik mozgatója mások tevékenységének a megismerése, a tapasztalatszerzés, amely az élet minden területén érvényes, így a képzőművészet sem marad ki a sorból. A Nagy László Városi Művelődési Központ és Könyvtár is kiveszi a részét abból a nemes kultúrmunkából, amellyel más települések művészeinek a tevékenységét bemutatja és a helyi alkotók számára más perspektívát is mutat.

A Tapolcai Városi Képzőművész Kör immáron második alkalommal mutatkozik be városunkban. Április 8-án ”Árnyék mögött fény ragyog” című kiállításra 15 alkotó hozta el munkáját. A tárlatot Sütő-Németh Hajnalka, a kör jelenlegi vezetője nyitotta meg.

Bemutatkozójában elmondta, hogy Somogyiné Varga Anikó művészeti vezető irányításával dolgoznak. Tihanyiné Bálint Zsuzsa alapító és vezető 13 év után mondott le a kör vezetéséről, amely 2009-ben alakult. Azóta 10-15 fős létszámmal működnek az otthont adó Tamási Áron Művelődési Központban. Tevékenységük kezdetén csak portrékat rajzoltak, amely napjainkra kibővült. Munkáikban a klasszikus tájkép ábrázolás és a modern témák is megtalálhatóak számos technikát alkalmazva: olaj, aquarell, tempera, ceruza/szénrajz, akrill és airbrush (festékszóró).

Tihanyiné Bálint Zsuzsa mozaikokból felépített képe előtt sokan elidőztek Fotó: Cs.B.É. 

Az alkotások több témája a természet ezer arcát mutatja, így jellemzően a Balaton, a Balaton-felvidék, a tanú hegyek ábrázolása emelkedik ki. Mondhatni, hogy szerencsések a tapolcaiak, hiszen a téma a szemük, a lábuk előtt hever bárhova néznek, bárhol járnak. A kiállításra érkező szemlélődő láthat portrékat különböző nagyságú vásznakon és szokatlan mozaikok alkalmazásával épített képeket. A megjelent Ajkai Képzőművészeti Egyesület tagjai elismerően értékelték a baráti kör alkotásait, az olykor szokatlan technikák bevállalását.

Városunkhoz kapcsolható Vecsei János táblaképe és domborításai. Az alkotó elmondta, hogy nagyszülei az Ajka-csingervölgyi hegyekben éltek, ahol a nagyapja erdész volt, aki az első világháborúban elesett, így el kellett hagynia a családnak az erdészházat. Az emlékükre készítette a három részes táblaképet, amit most elhozott Ajkára.

A tárlatot színesítette Meinczinger Hanna hegedűjátéka, kísérte Vörös Jánosné zongorán. A program háziasszonya Rédling Nikoletta volt.

A közel hatvan alkotást április 22-ig lehet megtekinteni munkanapokon 9-17 óráig a kiállítóteremben.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply