Bravúros győzelem a Szigetszentmiklós ellen

A kézilabda NB I/B-ben szereplő ajkai együttes a harmadik helyen álló Szigetszentmiklóst fogadta hazai pályán. A két jól felkészült csapat fegyelmezetten kezdte a mérkőzést, mindkét oldal keményen védekezett, így kevés gólt láthatott a szépszámú nézősereg. Fej fej mellett haladtak a csapatok, egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni (5-5;7-7). A vendégek ekkor időt kértek, ami után sikerült három góllal meglépniük (7-10), de a lelkesen küzdő hazaiaknak sikerült egyenlíteni (11-11). A szünet előtt jól hajráztak az ajkaiak, és a dudaszó pillanatában Breuer révén átvették a vezetést. A pihenő után már két góllal is vezettek a házigazdák, akik 15-13 után negyedórán keresztül nem lőttek gólt, ezt a miklósiak kihasználták és újra megléptek három góllal (15-18). Az utolsó tíz perc rengeteg izgalmat hozott, Tatai védéseinek is köszönhetően kiegyenlített a jól küzdő hazai csapat (20-20). Velky Péter még utolsó időkérését kihasználta, ami után Jávor és az újdonsült apuka, Gyene is betalált (22-20). A vége előtt még büntetőt is kapott a miklósi csapat, de nem tudtak élni a lehetőséggel, így az ajkaiak boldogan ünnepelhették győzelmüket a lefújás után. KK Ajka-Szigetszentmiklós 22-20.

Forrás: KK Ajka