Első győzelem a szezonban

A HIT Park Labdacsarnokban lépett pályára az NB1/B-ben női felnőtt kosárlabda csapatunk az újonc Atomerőmű KSC Szekszárd II ellen október 4-én. Mindkét csapatot fűtötte a bizonyítási vágy, hiszen az első fordulóban vereséget szenvedtek. Az Ajka a PINKK-PVSK ellen maradt alul, a Szekszárdiak pedig a Kanizsával nem bírtak.

A Veszprém megyei csapat az első negyedben a régi fényében tündökölt, hiszen abszolút az ellenfele fölé tudott nőni, ami az eredményen meg is látszott. Az első negyed végen 16-5 volt az állás. Rövid pihenő és taktikai megbeszélés után egy igazán pontgazdag negyednek lehettek szemtanúi a jelenlévők. A Szekszárd ekkor egyenrangú ellenfele volt az Ajkának. Félidőre 39-23-al vonulhattak a csapatok.

A harmadik negyed is nagy taktikai csatát hozott, sokat vett ki mindkét gárdából, de a hatalmas hátrányból már nem tudott kimászni a Szekszárd, az utolsó negyedben erőn felül teljesítettek, és több pontot dobtak, de az első három negyedben összegyűjtött hátrányt szinte lehetetlen lett volna behozni. Ajka- Atomerőmű KSC Szekszárd II 76-56.