Emberelőnyben is bukták a három pontot

Hiába került emberelőnybe, majd szerezte meg a vezetést Győrben az FC Ajka, a csapat újabb vereséget szenvedett a labdarúgó NB II-ben.

A Békéscsaba elleni hazai vereséget követően a Kisalföldre látogatott az FC Ajka, amely finoman fogalmazva sem örvendett jó formának. A Veszprém megyei csapat utóbbi hét bajnoki mérkőzéséből csupán egyet tudott megnyerni. Abba az egy győzelembe (és néhány korábbi jó teljesítménybe) viszont kapaszkodhattak az ajkaiak, akik ebben a szezonban már több, esélyesebb, magasabban rangsorolt csapat orra alá törtek borsot. Merthogy ezen a találkozón abszolút a Győr volt az esélyes és nemcsak a tabellán elfoglalt helyezés, illetve a jóval komolyabb futballmúlt és háttér miatt, hanem azért is, mert a legutóbbi bajnokin az Ajka több emberét is elveszítette. A Békéscsaba elleni összecsapáson Görgényi Dávid és Csemer Gyula egyaránt súlyos sérülést szenvedett, Nagy Erik a kiállítás, ezzel az eltiltás sorsára jutott, Soltész Dominik pedig összeszedte ötödik sárga lapját. Velük tehát nem számolhatott Jeney Gyula, aki Kis Károly vezetőedzőt helyettesíti.

A másik oldalt illetően az ETO jelenleg nagyon jó szériában van, sikerült kéthéttel ezelőtt megverniük a listavezető MTK Budapest csapatát is, ennek ellenére edzőváltás történt, az előző fordulót követően a korábbi debreceni sikertréner Kondás Elemér vette át Boér Gábor helyét a kispadon.

Elsősorban győri helyzeteket láthatott a közönség az első félidőben, gólnak azonban nem örülhettek a hazai drukkerek. Andric próbálkozott először, majd Múcska lőtt kapufát, a másik oldalon Lengyel és Nagy Krisztián előtt adódott kisebb lehetőség. A félidei pihenőt követően eseménydúsabb percek következtek.

A 49. percben megfogyatkozott a Győr, Kalmár Olivér szabálytalankodott a kiugró Csizmadia Zoltánnal szemben. Nem kellett sokat várni arra, hogy az ember mellett gólhátrányba is kerüljön a házigazda, az 54. percben Kovács Nikolász az alapvonalról visszagurította a játékszert Horváth Péternek, aki 10 méterről szépen és pontosan kilőtte a hosszú alsót, 0-1. A győriek természetesen nem adták fel a küzdelmet és negyed órával a vége előtt össze is jött az egyenlítés. A 75. percben Andric volt eredményes, a hazai játékos 23 méteres lövését nem tudta hárítani Horváth Dániel, 1-1.

A 82. percben pedig már a hazaiaké volt az előny, miután Lovrencsics fejelt az üresen álló Horváth Zoltán elé, akinek nem volt nehéz dolga, 2-1. Az FC Ajka nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, Oláhnak sikerült is helyzetbe kerülnie, de a három pont a győrieké lett.