Emelt fővel távozhattak a gyepről

Fotó: Györkös

A Merkantil Bank Liga 22. fordulójában az FC Ajka hazai pályán fogadta az újonc Kecskeméti TE Hufbau csapatát. A találkozó előtti órákban derült ki, hogy több hazai játékos is megfertőződött coviddal, így az ajkai vezetőség halasztást kért, amit el is fogadtak volna a vendégek, azonban az MLSZ ehhez nem járult hozzá. Így 10 mezőnyjátékossal és 3 kapussal vágott neki a találkozónak a zöld-fehér csapat. Több játékost se a saját posztján vetett be az edző, de mást nem lehetett tenni.

Az első helyzetre a 6. percig kellett várni, ekkor az ex-ajkai játékos, Tóth Barna tüzelt fölé 10 méterről. A 11. percben a pálya bal szélén iramodott meg Katona, aki egészen a hazai tizenhatoson belülig robogott, majd egy csel után a bal alsóba csavarta a labdát, 0-1. Alig négy perccel később Vágó duplázta meg csapata előnyét, a hosszún futott be és alig egy méterről a hálóba továbbított, 0-2. A 28. percben szabadrúgáshoz jutottak a lilák, Nagy Krisztián lövését hatalmas bravúrral a kapufára tolta Horváth Dániel. A 33. percben újabb találatot jegyezhetett a vendég együttes. Jobb oldali beadás után a labda a felsőlécen csattant, majd a pályán maradó játékszert Tóth Barna fejelte be középre, Lukács pedig gond nélkül talált be, 0-3. A 43. percben kakaskodás alakult ki a gyepen, a játékvezető Lukácsnak, illetve Görgényinek is felmutatta a sárgalapot.

A második játékrészben aktívabban és támadó szellemben játszott a hazai csapat. A 65. percben Orosz adott remek labdát Vizlernek, aki egy csel után kapura tűzte azt, azonban a kapus szögletre mentett. A sarokrúgás szépen szállt be, Vizler pedig tökéletesen érkezett, és a hálóba bólintott, 1-3. A 77. percben kontrát vitt végig a Kecskemét, azonban Vágó centikkel a kapu mellé rúgta a labdát. A 90. percben még Orosz Márk próbált kozmetikázni az eredményen, de Varga vetődve védett. A vírus által megszorított FC Ajka játékosai nagyot küzdöttek és emelt fővel hagyhatták el a pályát vastaps kíséretében.

FC Ajka – Kecskeméti TE Hufbau 1-3.

Kis Károly: – Délelőtt tudtam meg, hogy egy csapatra való játékos nem áll a rendelkezésünkre. Az első félidőben nem játszottunk jól, rögzített helyzeteknél hibáztunk. Nem könnyítette meg a helyzetünket, hogy mezőnybe nem tudtunk cserélni. A második félidőben viszont voltak biztató jelek, sikerült gólt szereznünk.

Szabó István: – Irányítottuk a mérkőzést, háromgólos előnyt szereztünk az első félidőben, és ez nem csekélység. Nincs nagy titkunk: a munkában és az egységes csapatban hiszünk.