Év vége a katolikus iskolában

A 2019-es koronavírus-járvány (COVID–19) még nem szűnt meg, de a márciusban bevezetett intézkedések fokozatos enyhítésére egyre több rendelkezést hoz a kormányzat. – Az oktatás tekintetében a tanév végéig marad a digitális rendszer, de június 2-től engedélyezik az iskolákban a pedagógusok és a tanulók „oktatási célú találkozását” – jelentette be Maruzsa Zoltán, a köznevelésért felelős államtitkár. Hogy mit jelent ez a gyakorlatban, annak jártunk utána és kérdeztük Rieder Andrást, a tósokberéndi Szent István Király Római Katolikus Általános Iskola igazgatóját.

– A 2019/20-as tanévet már online oktatással fejezzük be. Viszont június 8-tól minden pedagógus az iskolában dolgozik. Az oktatás mellett az év végi kötelező teendőket végzik el. A gyerekekkel történő személyes kapcsolatot nem tervezzük. Természetesen igény esetén a tanulóink felügyeletét megoldjuk a tanév végéig, illetve az előírás szerint június 26-ig. Amennyiben van olyan diák, akinek nem sikerült a tananyagot maradéktalanul elsajátítani, annak segítünk külön foglalkozások beiktatásával a felügyeleti időben. A nyári szünetben pedig több ciklusos napközi tábort szervezünk kisebb csoportokban, hogy így is segítsük, azokat a szülőket, akiknek a járvány miatt elfogyott a szabadságuk.

A gyerekeket nem fosztjuk meg a ballagás élményétől, ezért június 15-én, osztályszinten ballagnak el a végzőseink. Jó idő esetén, az udvaron, ha az idő rosszra fordulna, akkor az aulában. Az udvari ballagáson a szülők és a testvérek vehetnek csak részt, az aulában csak a nyolcadikosok. Két részletben bonyolítjuk le a végzősök búcsúztatását. 16.30-tól a 8/A 24 diákja, 18 órától a 8/B 19 tanulója fog ballagni, természetesen a megfelelő távolságok betartása mellett.

Az évzáró is különös lesz az idén, mert június 16-tól folyamatosan egy héten keresztül értékelünk és osztjuk ki a bizonyítványokat, egyenletesen elosztva az alsós és a felsős osztályok tanulóinak. A tanév végén nem lesz megtartva a katolikus templomban a már hagyományos évzáró hálaadó szentmise.

Fontos elmondani még, hogy a gyerekeket június 8-tól fogadjuk az iskolában – egyenletesen beosztva – amikor leadják a tankönyveiket és még az iskolában lévő felszereléseiket, személyes tárgyaikat hazavihetik – fogalmazott az igazgató.

Horváthné Tilhof Gyöngyi igazgatóhelyettes az online oktatással kapcsolatban elmondta, hogy nagy kihívás volt mind a pedagógusok, mind a diákok, mind a szülők számára erre a szokatlan oktatási formára átállni. A kezdeti nehézségek után a többség sikeresen vette az akadályokat. Megoldották a technikai hátteret is, hiszen egy többgyermekes család – főleg, ha a szülők is home office-ben dolgoznak – nyilván nem rendelkezik annyi géppel otthon, hogy mindenki egy időben el tudná végezni a feladatát, ezért az okostelefonokat is bevetették.

Összességében sokat tanult minden érintett, amit remélhetőleg saját maguk javára fognak fordítani a továbbiakban. Az informatikaoktatásnak mindenesetre jót tett. A szülők pedig egy szinttel feljebb léptek korunk technikai vívmányainak az elsajátításában, hiszen az alsósok esetében ők is ott ültek, segítettek a kicsiknek és olykor velük együtt tanultak és szívták magukba az ismereteket.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply