Bronzérem Olaszországból

Az FC Ajka fiataljai az idei évben is részt vettek a KOMM-MIT német sportszervezet által megrendezett rangos nemzetközi focitornán, ezúttal új helyszínen, az olaszországi Riccionéban.

A magyar gyerekek a lehetőséget kihasználva ellátogattak Rómába és a Vatikánba is, majd megérkeztek a torna helyszínére. Az előző évekkel ellentétben az ajkaiak az U13-as kategóriába adták le nevezésüket. A srácoknak igazi kihívás volt ez, hisz ez a korosztály már egész pályán szerepel. A legnagyobb nehézséget a hatalmas területek „bejátszása” jelentette számukra, de a fiúk sikeresen megoldották a feladatukat. Pedig nem indult jól a torna, hiszen a TSV Solln együttese ellen kétgólos vereséggel kezdett a magyar csapat. Az ajkaiak nem estek össze és a Schwarzachtal elleni 7-0-ás győzelemmel jelezték, hogy velük bizony számolni kell a tornán. Másnap a csoport legnehezebb ellenfele várt a fiúkra. Az FC Emmendingen pedig bebizonyította, miért jó csapat, és hátrányból felállva 2-1-re megnyerte a találkozót. Az ajkaiak így is továbbjutottak, a negyeddöntőben pedig addig legjobb játékukkal fektették két vállra az SV Bütthard gárdáját 3-0 arányban. A döntőbe jutásért a JFG Region Harburg csapatával kellett megmérkőzni. A gólnélküli mérkőzés után a németek büntetőkkel léptek tovább, a mieinknek pedig maradt a bronzmérkőzés, pontosabban egy újabb tizenegyes-párbaj, hiszen a harmadik helyért nem rendeztek mérkőzést. A szerencse és a torna legjobb kapusának választott Bognár Dániel segítségével az ajkaiak örülhettek a szétlövés végén, és első nagypályás tornájukról bronzéremmel és jó élményekkel térhettek haza. A csapat tagjai: Bognár Dániel, Paksi Áron, Gyarmati Domokos, Hopp Richárd, Labovszky Zsombor, Marczona Péter, Modory Csongor, Rózsa Bence, Szalontai Richárd, Antal Armandó, Farkas Gergő, Fekete Arnold, Mészáros Zalán, Muraközi Balázs, Lajtos Dominik és Szabados Bence. Felkészítő edzők: Zsidó András és Cserna Róbert.