Hibátlanul zárták a márciust a férfi kézilabdázók

A kiesés elől menekülő Tata csapata látogatott szombaton az ajkai sportcsarnokba a kézilabda NB I/B 23. fordulójában. Lendületesen kezdte a találkozót a KK Ajka gárdája, hat perc után 4-1 szerepelt a táblán, de a vendégek is megérkeztek a meccsbe és 6-5-re felzárkóztak. A hazaiak mestere ekkor rögtön időt is kért, ami jót tett csapatának, hisz Baracskai védéseinek is köszönhetően újra megnyugtató lett az előny (12-6). A játékrész hátralévő részében a tataiak két gólt faragtak a hátrányukból, de így is a hazaiak mehettek nyugodtabban a szünetre. A második félidőt a vendégek kezdték jobban, 15-13-ra felzárkóztak, ami felébresztette az ajkai fiúkat, akik perceken belül hat góllal megléptek (21-15). Ezután állandósította előnyét a vendéglátó csapat, azonban a tóparti gárda nem adta fel a küzdelmet és nagy izgalmak után kiegyenlítette az állást (26-26). Az utolsó időkérést követően fantasztikus négy percet produkált az ajkai csapat, Gyene és Breuer góljaival eldőlt a találkozó sorsa. A szebb napokat látott vendégek elleni győzelemmel tökéletes márciust produkált Velky Péter csapata. A fordulót követően továbbra is a hetedik helyen áll a KK Ajka és csupán egy pont választja el őket a negyedik helytől.

Forrás: KK Ajka