Könnyed győzelem a női kosarasoknál

Az amatőr női NBI/B kosárlabda bajnokság 21. fordulójában az Ajka az eddig gyengén szereplő UNI-Győr SZESE csapatát fogadta a HIT Park Labdacsarnokban.

Elképesztő iramban kezdte a mérkőzést az Ajka, 90 másodperc elteltével 9-0-ra vezetett már, a hirtelen roham a győri sportolókat is meglepte. A játékot a vendégek nem tudták lassítani, így döbbenetes előnyt harcolt ki Rónaszéki Szilvia csapata már az első játékrészben (27-8). A második tíz percben sem engedett a szorításból az Ajka, a Győr próbált rohanni az eredmény után, kevesebb sikerrel. Félidőben 51-27 volt látható az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben Székely-Horváth kezdett bravúrosan, ugyanis hat pontot szerzett két percen belül. A vendég győrieknek nem sikerült felkapaszkodni, hatalmas volt a két csapat közti különbség. Az utolsó negyedre 69-41-gyel fordulhattak a felek. Végig koncentráltan, higgadtan őrizte az előnyét az Ajka, Hidas Réka, illetve SzékelyHorváth pedig gyönyörű hárompontossal tették fel az i-re a pontot az utolsó percekben.

Ajka – UNI-Győr SZESE 85-53.